View Single Post
  #2104 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 17:22:14
lacra81's Avatar
lacra81 lacra81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de cristinaAle Vezi mesajul
Buna dimineatza Getuta.Nu cred k esti in tema cu tot ce mi se intampla mie,prin ce trec asa k poate nu ti se va parea ceva uimitor,dar ptr mine e un dar de la Doamne Doamne.Sotul meu care 3 ani de zile m-a chinuit,m-am batut,m-a inselat si cate si mai cate,care pana acum ma ameninta k ma distruge si-mi ia fetita de langa mine,ieri s-a prezentat la primul termen al procesului de divort si a declarart k nu mai vrea custodia fetitei,k renunta in favoarea mea,k nu are dovezi impotriva mea si cu atat mai putin martori,asa k daca totul se face repede(ancheta sociala la noi,aici) mi-a spus avocata k in aprilie ''vei fi din nou domnisoara''.I-am raspuns k domnisoara nu sunt si nu voi mai putea fi,dar sunt cea mai fericita mamica din lume la ora actuala si ii multumesc ei si lui Dumnezeu in primul rand,apoi familiei mele care ma sustine in tot,voua,bunelor mele prietene si lui Flo,ca de o luna de zile are grija sa nu mai sufar!Sunt fericita la maxim,nu am cuvinte si lacrimile nu se opresc..dar ptr a doua oara in 3 ani(prima data a fost la nasterea fetitei),sunt lacrimi de fericire!!!!!!!Ma intelegi Getuta?
cat ma bucur ,cristina
Citat:
Anterior postat de cristinaAle Vezi mesajul
Mamă...
întinde încă o dată te rog
mâna ta caldă şi ţine-mi sufletul
pe palma ta magică
unde toate durerile se risipesc,
iar lacrimile învaţă să danseze
sarabande de fericire
transformându-se în flori...
Mamă...
lasă-mă încă o dată te rog
să îmi aşez fruntea obosită
pe genunchii tăi, iar tu ...
cântă-mi mama mea dragă
şi zâmbeşte-mi ca să ştiu
urca din nou către soare...
Mamă...
lasă-mă încă o dată te rog
să urlu cât poate sufletul meu de tare
ca să pot să mă mai nasc
încă o dată din vorba ta blândă
şi sărutul tău sfânt...
Mamă...
lasă-mă pentru tot restul vieţii
să cred că eşti îngerul care
niciodată nu va ştii decât...să rămână!!!
La multi ani MAMICA MEA!!!
La multi ani si numai bucurii sa aiba de acum inainte
Citat:
Anterior postat de cristinaAle Vezi mesajul
Saru-mana.Si noi(eu si mama) am plans ptr k randurile astea i le-am trimis in mesaj,ink nu am ajuns la ea.La aceste randuri ea mi-a scris: ''De ce-mi faci asta?Vorbele astea m-au daramat,de fericire,bine-nteles,dar tot restul vietii ma voi simti vinovata si consider ca ai avut parte de atat suferinta din cauza mea.Aceasta piatra ma va apasa pt tot restul vietii mele!Dar ma rog zi si noapte la Dumnezeu ca de acum sa ai parte de fericirea care ti se cuvine,ptr ca tu meriti,copila mea!''Cand am primit mesajul am sunat-o,cu lacrimile innodandu-mi-se-n barbie si am intrebat-o de ce se simte ea vinovata,ca ea este cea care alaturi de fetita mea,mi-a dat forta de a ma ridica si a merge mai departe.La care ea-mi raspunde ca,poate ar fi fost mai bine sa intervina in casnicia mea,sa ma sfatuiasca sa renunt,in momentele in care ma vedea plangand si suferind(asta s-a intamplat de prea putine ori ptr k eu nu am vrut s-o fac sa sufere cu nefericirea mea),doar ca a considerat k nu trebuie sa se bage cum fac alte mame/soacre.Plangeam si nu-mi venea a crede k ea se simte vinovata.Este o icoana de persoana,femeie,mama,bunica si prietena!
m-ai facut sa plang ,cris ......
mama nu mai e printre noi de mult timp ...
sa-i multumesti lui Dzeu ca o ai langa tine ....
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].