View Single Post
  #21078 (permalink)  
Vechi 16 nov 2015, 11:21:59
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Al meu nu spala haine si si le cam lasa pe unde se dezbraca, raaar le pune in cos, in schimb aspira, sterge praf, matura, spala pe jos, duce gunoiul, face carne la gratar, curata/taie ceapa, face omleta, cafea, sta cu copilul, se joaca, il face sa rada, se plimba cu el in brate, schimba scutece, ii da lapte DAR trebuie sa fiu tot dupa el: sa ii fac eu laptele, sa ii dau bavetica, sa ii aduc medicamentul si sa-l administrez eu, sa ii aranjez patul, sa ii caut body si pantaloni la bebe, sa il imbrac eu (de dezbracat il dezbraca), si cel mai important, sa nu cumva sa planga bebe ca e dezastru.

si un nou dar, avand in vedere ca e plecat 4-5 zile de acasa (si noaptea) si deci nu este cine sa stea cu bebe macar 10 min sa fac un dus, sa calc, sa gatesc etc ma bate la cap sa cautam o menajera sa vina sa calce si sa ma ajute macar de 2 ori pe saptamana, dar vorba lui Fluturas, ma zgarcesc ca parca si asa nu ne ajungem cu banii, nu stiu pe ce se duc asa multi si asa repede ca de lafait nu pot zice ca ne lafaim
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
butterfly30 (16 nov 2015), CCristina D (16 nov 2015)