View Single Post
  #21173 (permalink)  
Vechi 01 apr 2016, 15:42:27
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Smile Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Vai Doruta, chiar ma gandeam zilele trecute la tine..... ce s.a intamplat?
Baietii ce fac? Cum e cu gradinita David? Cum mai doarme Razvan? Mai alaptezi?
Eu acum am o foameeee, mai beau o cana de apa, si somn
baietii sunt bine, ne bucuram de caldura si stam pe afara mult. David nu merge la gradi inca. planul e sa-l ducem dar numai nu mai ajungem... trebuie sa ne organizam bine dimineata, sa nu planga razvan dupa el, Razvan vrea sa mearga si el la gradi si oriunde merge David...facem totul pe ascuns..
Razvan e vesnic cu prolema somnului... e greu cu el sa-l adorm dar doarme foarte bine noaptea. doarme chiar toata noaptea.. iar dimineata el e ceasul desteptator. La amiaza adoarme cu tzitzi, il alaptez inca, alta metoda de adormit la amiaza nu am reusit, eu personal.. deci da, are 2 ani si 6 luni si e inca alaptat, dar e ok... el negociaza, sa-i mai dau o gurita de laptic, sau imi spune uite mami este lapte sau daca zic ca-s bubu imi da pusi si ma ia in brate iar apoi isi continua cautarea lapticului.

nu-mi dau seama cum am pus atatea kg de la 57 cat aveam in feb anul trecut la 75 anul acesta. sa ma vad la 60.. nu ma simt bine acolo, dar tot e mai bine.

tu cum esti? copiii ce fac?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat