View Single Post
  #21180 (permalink)  
Vechi 02 apr 2016, 14:54:37
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Si cum e pana acum, ai rezultate? Mie sincer nu.mi place ca trebuie sa mananc aceasi mancare la pranz/cina, si dimineata nu prea imi tin de foame fructele......
Suna f fain activitatile voastre.... la noi e greu deocamdata afara, asta mica nu sta decat in brate sau carucior, dar caruciorul sa fie in miscare, nu pe loc si nu pot sa ma implic prea mult in joc cu Alisa. Animale nu avem, nu are cine sa le ingrijeasca......
Nu folosesti wrap sau ceva sistem de purtare? Razvi era tot in wrap el nu a stat in carucior deloc.. De aia sunt in deriva se simt asa de bine afara incat ma tem sa stric echilibrul cu gradinita. David venea iritat si nervos de la gradi iar acum a acceptat sa.l duc doar daca nu.l las sa doarma acolo.
Prima saptamana la rina e grea dar apoi tin si fructele de foame.mie cel mai bine mi.e cu portocale...
Daca nu ai decat putine kg poti tine mentinerea unde poti mana tare fain.pranz un fel cina altfel.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat