View Single Post
  #2149 (permalink)  
Vechi 21 mai 2016, 19:49:13
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Nico, îmi pare tare rău pt tine. Știi ca asa ammpatit și eu în octombrie, am căzut în mana stânga și mi-am fisurat 2 oase ale antebrațului, dar asta a fost mult mai puțin grav decât suferință tendoanelor. Aveam umărul, cotul și art mâinii fff ff umflate și îți spun sincer ca și după o săptămână când, viteaza am dat atelaje gipsata jos am crezut ca mor de durere. 3 săptămâni ma durea și când o mișcăm în somn, iar încă vreo 3 săptămâni nu am putut sa fac mare lucru ziu ea. Nu vreau sa te sperii, ține gheata, dar la cârje nu renunță ca o sa vezi ce dureri ai... poate ai noroc și scapi mai ușor, dar dacă e cum a fost la mine nu ai nicio șansă fără cârje. Eu am fost atât de supărată pe mine ca sunt tâmpită și îmi rup mana pe gresie când am doi copii de îngrijit ca am tras de mine cat am putut, am considerat durerea o pedeapsa justa, dar nu știu dacă sunt chiar un exemplu de urmat... multa sănătate, sa-ți treacă repede!
Acum nu ma doare,imi dadu doua pastile pt dureri,as putea sa merga usor in el dar evit sa-l folosesc mult......nu pot folosi carje,luni tre sa muncesc,tre sa terminam in 4 zile tot ce avem
Nu am patit niciodata sora-mea imi spuse ca stiam ca am gleznele subrede de copil si ca trebuia sa stau linistita,bine ca am masina automata si pot conduce.Imi aduc aminte de tine cu mana,cu copii mici
E mai bine pitica?
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]