View Single Post
  #2185 (permalink)  
Vechi 14 iul 2011, 13:08:08
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de lorytasea Vezi mesajul
da,sport fak.......exemplu de la tine...saritul corzii,jogging,incerc si insanity,taebo,dans,aerobic maximum 2 ore,pina ce nu am un meniu pot sa spun doar ca am exclus din alimentatie prajiturile,prajelile,grasimile,sarea,iute,dulcele ,pastele,piinea,in general toate fainoasele si dupa ora 6 nu maninc..........cred ca in scurt tipm am sa apar si cu un meniu.......
Cu sportul e perfect atunciSa`ti faci si un meniu curand,de preferat ar fi sa`ti cumperi un cantar de bucatarie ca sa stii exact cantitatea de alimente,altfel te poti pacali.Sa excluzi toate dulciurile din alimentatie,nu doar prajiturile.In schimb grasimi poti folosi din alea sanatoase provenite din ulei de masline,nuci,caju,fistic,migdale,etc,iar alimentele iuti nu trebuie sa le excluzi pt ca in general condimentele ajuta la slabitDaca nu te culci devreme nu e musai sa nu mananci dupa 6.Trebuie sa mananci cu 3-4 ore inainte de somn.

Citat:
Anterior postat de lorytasea Vezi mesajul
nici nu stii ce fericita sunt ca ma vei ajut,sunt sigura ca voi deveni o slabuta,tu mi-ai dat curaj pentru ca deacum nu mai speram.......
Ma bucur ca te ajuta povestea mea si cu siguranta am sa te ajut sa fii si tu printre slabute

Citat:
Anterior postat de lorytasea Vezi mesajul
eu am sa apar des si am sa urmez sfaturile tale
Oricand ai nevoie imi scrii aici ca eu iti raspund cand intru

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Hello! M-am mai gandit si un alt job ft bun pt tine ar fi receptionera la o firma/sala de sport etc. Se castiga binisor si poti sa-ti faci si fac.
Hey AnqutzOf,msStai sa`ti bati capul pt mnDa,chiar e o idee perfecta si am si vazut in sir ca au nevoie la sala de jos de receptioneraChiar o sa ma duc dupa ce vin de la sormea sa vad daca o mai fi valabil anuntulMultumesc inca odata
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]