View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 17 oct 2012, 05:49:40
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Obsesia pentru curatenie?!

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Adevarul e ca am mostenit-o treaba asta. Bunica mea din parteaa lui tati cand era mai tanara era obsedata. ma credeti ca se punea in genunchi si statea cu scamele intre buze pana le strangea pe toate de pe covor scame, nu mizerie... toata ziua era tot o treaba. Mama la fel, cand eram in Ro era ff obsedata. De cand e aici, lucreaza asa ceva, deci a devenit mai relaxata. nu se mai streseaza ata. dar si ei ii place curatenia
Ce sa zic... imi place sa am totul in regula, si acest lucru nu vreau sa il schimb. vreau doar sa ma pot reaxa fara sa vad praful de pe mobila care e normal sa fie si dupa ce faci curat. a 2a zi deja se depune , mai ales daca esti intr-o zona la sosea sau ce stiu eu...unde e mai mult praf.
E bine ca nu esti stresata , ce sa zic... ca despre mama ta, asa fac si eu Sa iti zic ca am plecat in tara de multe ori si inainte de a pleca am lasat casa in ordine, curata. cand mam intors am facut intai curat, mi-am desfacut bagajele, abia apoi m-am odihnit, asa ca stiu ce inseamna ce zici tu
stiu .. mai este si chestia ca depinde de cine e facuta curatenia .. acum mi`am dat si eu seama
daca de ex face maicamea curatenie, pe mine nu ma intereseaza daca se pune la loc prafu` sau sa nu fac eu mizerie din nou
daca fac eu curatenie .. ma enerveaza la culme sa vad ca a2a zi este iar praf in casa ! dar de tinut ordine tot nu tin oricine ar face
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat