View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 22:22:27
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?

Citat:
Anterior postat de heo Vezi mesajul
dieta sanatoasa cu mult sport ar fi ideealul , dar fiind realisti nu toti putem sa sarim peste noapte dintr-un mod de viata care implica obiceiuri si naravuri proaste dezvoltate pe parcursul anilor
Multe fac schimbari bruste si drastice , de care nu se tin , care par prea dificile de realizat din cauza ca sunt bombardate de informati ; ca mc-ul nu e bun , nici carnati , ca sa o dea pe lapte degresat , ca sa mai lase tigarile , ca sa faca 30 de min de sport pe zi ..... sa fim seriosi peresupun ca toate care am fost/suntem plinute stim cate de usor obosim avand cateva kg in plus , mai ales cand ai si un stil de viata care nu implica nici un fel de sport , sau nici macar o plimbare in parc , doar ce mergi 10 min pe jos pana la magazin/munca/statie de metrou . Daca e sa asculti toate sfaturile , corecte de altfel , nu ai cum sa nu creezi un soc pentru corpul tau

Eu sunt dispusa sa i-au lucrurile incet , si sa imi ating tinta de 14 kg in cateva luni , poate nu o sa am un regin asa sanatos cu mult sport, da sper sa reusesc sa scap de cel actual , care nu este prea benefic conform cantarului
O ideea ar fi ca in prima saptamana sa nu modifici nimic la stilul tau de viata, dar sa notezi absolut tot in meniul tau zilnic (si mancare si activitati) si iti dai seama singura pe parcurs ce nu e in regula (prea multe grasimi? prea multe glucide? prea putin consum caloric?)
Schimbarile apar apoi aproape pe neobservate (o fi avand constiinta vre-un rol in asta

Bafta
Răspuns cu citat