View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 07 aug 2010, 08:14:44
otiliaa's Avatar
otiliaa otiliaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Jurnal plictisitor - otiliaa

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
Stai linistita, acum cativa ani am slabit si eu de la 66 la 58 in 2 luni Folosind in mare practicarea de ft mult sport (jogging + exercitii) multa apa, fructe si mai luam suplimente de spirulina. Bine ca mi-am adus aminte, ar trebui sa revin la ele Incearca si tu, poate te ajuta si pe tine la fel ca si pe mine
Intrebarea mea este daca te satura atata mancare intr-o zi? Nu te infometa, ca mai rau iti faci. Iar in privinta dulcelui, din cate stiu e permis in "acele zile" pentru ca sunt arderi mai mari
Am uitat sa precizez, nu prea imi faceam restrictii la mancare, dar ma asiguram ca reusesc sa consum excesul prin sport De altfel, daca te uiti atent la ce am mancat zilele astea, o sa constati acelasi lucru. Si doar pt asta te intreb daca ti-e bine cu doar atata mancare. Parerea mea este ca poti sa mananci chiar cate fructe si legume vrei la o masa, zaharurile din fructe se asimileaza mai greu decat glucoza din zaharul rafinat, plus ca iti ofera multe fibre, pt o digestie usoara
Buna dimineata!tocmai m-am intors din plimbarea mea de dimineata.ce bine este,imi place mai mult dimineata e mai multa liniste,aer curat.. in legatura cu intrebarea ta:nu chiar nu am foame,ma simt mai mereu plina.caci atunci cand am foame rontai ceva mereu.chiar daca nu am mult de cand sunt la "dieta",cred ca stomacul s-a obisnuit cu cantitatile si nu imi cere extra.
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]