View Single Post
  #2267 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 08:39:13
crissa08's Avatar
crissa08 crissa08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Astazi,de fapt acum,dupa ce termin de aranjat prin casa,vreau sa merg la piata mare si sa targuiesc cate ceva!Intentionez sa fac niste rosii umplute cu carnita si ciuperci+ mirodenii,dar la cuptor,iar cand vor fi aproape gata sa pun cascaval ras pe deasupra.Am facut ieri(dupa muuuulta vreme)batoanele cu fructe,doar ca le-am facut cu fructe naturale,nu deshidratate(prune) si gem de caise.Le-am dat prin ovaz(cereale sau fulgi,habar nu am ce sunt!)si au iesit taaare bune!
O sa mai fac si ceva legume la cuptor pe care sa le pap cu peste sau chiar cu ceva branzeturi ...
Daca mai gasesc leustean poate fac si un bors de perisoare,desi sotul ma bate la cap sa facem ciorba de burta,ca nu am mai facut de ceva vreme
Sper sa fac si miscare azi,ca m-am cam fofilat in ultima perioada,iar ieri m-a luat iar durerea de gamba,desi nu am facut decat sa ma urc pe un scaun sa iau ceva din dulap!Clar ca buna ziua: m-am hodorogit rau de tot!
Asa Magda, creaza! Mai copiez si eu!!!
Sa fi stat mai aproape, veneam cu sufertasul la tine...
Batoane nu fac, ca nu am incredere in mine si le-as manca pe toate odata!
Am si eu o ciorbita de pui conforma si la comun, familionul vrea cartofi, le voi face, pt mine inca ma mai gandesc, vreau sa am si diseara niste legume cu salata!
Bucatareala placuta! Fa pozeeee!
Pupici
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]