View Single Post
  #227 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 12:49:56
simona bucsa's Avatar
simona bucsa simona bucsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dieta de la nutritionist din italia
Date: 160cm, 84.80kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de bellajane Vezi mesajul


bine te-am gasit diana, nu am mai intrat p aici de mai bine de 6 luni, timp in care am pus kg la loc , eu tot hipocaloica vreau sa tin si cat mai sanatos, nu ca acum as manca f rau dar la mine plb este ca muncesc de 3-4 ori p sapt pana la 22, si ajung acasa la 22.30 si imi este foame, mananc si ma culc, cred k daca nu ar fi masa de seara la ora asa tarzie...ma s mentine mai mult timp

tu ce dieta vrei sa ti, o sa faci sport de acum de la inceput? eu ma gandeam sa incep sa fac sport atunci cand nu o sa mai slabesc de la dieta, si asa s-ar compensa

asa e cand muncesti vrei sa mananci f mult te cred ca si eu cand lucram veneam acasa asa de obosita si aveam noroc de sotu meu ca el ajungea mai repede de la serviciu si pregatea el ceva...si eu mancam si asa am pus toate kg la loc.
simona bucsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1294 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]