View Single Post
  #2291 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 12:23:18
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Draga mea/ noastra Roxanica,

ce am eu sa iti spun, iti spun pe cifre:

1. nu te oftica pt admitere - poti sa dai si la anul si anul asta te angajezi pe vas de croaziera si vezi lumea, faci un sac de bani si cunosti un seic bogat

2. tu pe fostul tau inca il iubesti? intreaba-te asta.....
te-ai gandit sa ii mai acorzi o sansa? nu spun sa o faci, ci sa te gandesti la ce simti.

3. despre tipa aia - no comment

4. cu glanda de tiroida - aici e buba mare sanatatea, ca asta e cea mai importanta.
Cat ti-a iesit TSH-ul? ai analize, ceva?
Vecina mea e endocrinolog, ma itneleg bine cu ea, pot sa o intreb orice
Deci, curaj..

Nu cred ca ai pus tu 2 kg... cat ai acum? e vizibil in cm? poate e doar apa
Hey Coco Multumesc frumos de sfaturi si scuza`ma ca am omis postul tau, in nici un caz nu am facut`o intentionat. Acum sa iti raspund si eu.

Ehe, as vrea eu sa cunosc vreun seic bogat Nu`l mai iubesc. As vrea sa ramanem amici si atata tot. Cat despre glanda inca nu am facut analizele. Am fost la urgente pt ca mi se facuse rau, mi`au facut o injectie( nush cu ce era) si mi`au zis ca prezint semne de tiroida si ca ar trebui sa`mi fac niste investigatii mai amanuntite. Ce semne au vazut ei? Nu stiu. Asa din ce am citit eu pe net prezint cam 14 din 16 simtome, insa nu ma pot ghida numai dupa ce e pe net. Eu din cate stiu de la o prietena care are tiroida trebuie sa mi se umfle gatul, sa fac o asa`zisa gusa daca as avea, nu?

Am 49 acum. Este vizibil cu ochiu liber, ba chiar par mai mult de 2 kg pe mn.

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul


Depinde de cine nimeresti..sunt nebuni care te pui sa faci chestii fie ca-i zapada sau lapovita..|nu-s asa de grele parcarile.Deh , fiecare e diferit
Asa a patit un coleg de`a lui tati. A zis sa dea iarna ca il lasa mai usor si l`a frecat ala de i`au sarit capacele

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul

iubita nu fi trista..totul o sa s rezolve..sti k tot raul este spre bn..in legatura cu fostul nu poti sa iti schimbi nr de tel?..si fi optimista cu analizele..o sa iasa bn..ai grija de tn..te poop
Sa speram ca se vor rezolva ca deja nu mai rezist.. Nu as vrea sa schimb nr de tel pt ca am depus o gramada de cv`uri pe care am nr asta si daca e sa ma sune cnv sa ma cheme la interviu ce fac? Sa dea Dumnezeu sa iasa bine. Eu tot tind sa cred ca poate s`or fi inselat doctorii si este pur si simplu o ingrasare pe sistem nervos si nimic mai mult.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]