View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 02 iul 2009, 16:36:05
Alexaaa's Avatar
Alexaaa Alexaaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 167cm, 54kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
buna alexa si bine ai venit printre noislabutzo !

sa nu ne neglijezi si sa ne ajutzi si pe noi cu cate un sfat ...ca si noi vrem sa ajungem ca tine

am si eu cateva intrebari

1. ceaiul verde la tine, avea efect laxativ? (la mine da)

2. cat timp petrecei la sala?

Bine v-am gasit!
din cate vad tu ai avut si ai mare vointa sa ajungi slabutza felicitari!!!
si ca sa-ti raspund la intrebari :
1. da are efect laxativ, zic "are" pt ca in continuare beau cam 3 ceaiuri pe zi, m-am obisnuit asa. oricum pt mine efectul laxativ e mana cereasca pt ca de cand ma stiu sufar de constipatie.

2. ar fi trebuit sa zic aerobic, ca despre asta e vorba, niciodata n-am putut sa ma duc sa lucrez singura la aparate ca sfarseam prin a ma uita pe pereti la aerobic e mai antrenant si ma duceam cam de 2-3 ori pe saptamana cate o ora. acum ma mobilizez un pic mai greu si ajung o data sau de 2 ori pe saptamana. oricum in una din datile in care ma duceam pe saptamana faceam o chestie numita Kangoo (daca cauti pe net Kangoo jumps o sa vezi despre ce e vb ) Kangoo presupune sa te incalti cu niste ghete, un fel de role da fara roti ci cu arcuri si se sare incontinuu, se fac miscarile normale de aerobic da in sarituri, e foooarte extenuant (dupa primu sfert de ora eram complet stoarsa de puteri) dar am inteles ca se ard cam 600-800 de calorii pe ora, evident daca faci incontinuu timp de o ora.

te pup si succes tie si tuturor in continuare!
Alexaaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1489 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 972 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]