Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 02 iul 2009, 16:09:24
Alexaaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 167cm, 54kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Buna tuturor!

Eu debea acum v-am descoperit cand deja am dat jos kg in plus si incerc sa ma mentin n-am avut mari probleme cu greutatea dar totusi mi-ar fi prins bine sfaturile voastre.
Ca sa va zic despre mine...n-am avut niciodata fluctuatii mari de greutate, cel mai mult am luat 4-5 kg dar m-am autosesizat de fiecare data ca e cazu sa le dau jos. De data asta m-am trezit prin februarie ca aveam 54 si un pic de kg. Nu numarul lor ma ingrijora ci faptul ca am sarit cu un numar, chiar 2, la haine din martie am inceput sa am cat de cat grija ce mananc si sa ma duc la sala de 2-3 ori pe sapt, si am reusit acum, dupa 4 luni sa ajung la 50 de kg.

"Dieta" mea a fost pur si simplu intamplatoare, la genul ca, la mine la birou se obisnuieste sa se manance la pranz la comun, adica punem toti pachetelele la comun si gustam din toate. Si desi nu ma asteptam sa vad vreun rezultat a mers, cu un iaurt dimineata, cateva furculite din 4-5 feluri de mancare si salata la pranz, cateodata chiar si cu paine, fructe si/sau iaurt pe la 5 dupa masa si o salata sau fructe seara, desi de cateva ori am mancat si mai consistent seara, da doar cand stiam ca nu ma bag la nani in urmatoarele 3-4 ore. Asta in timpu saptamanii, in w/e de obicei ma cam umflu, ca mananc 1 data pe zi si de cand e cald afara "vorbim" de gratare si cartofi prajiti . Pe langa astea in fiecare dimineata beau o cana de cafea cu 2 lg de zahar si pe parcursul zilei beau 3-4 cani de ceai verde si cam 1-1,5 l de apa. Din martie si pana acum, in schimb, n-am mai baut nici o gura de suc din comert, acidulat sau nu. Singurele sucuri pe care le beau sunt fresh-urile. Si tot din martie pana acum cred ca am mancat o singura inghtetata, acum de curand si nici un alt fel de desert, decat fructe.

Cam asa am reusit eu sa dau jos cele 4 kg, acum sper numa' sa ma mentin, probabil ca voi continua in acelasi fel da ma voi mai "trata" cand am pofte iesite din comun cu cate un dulce

sper sa nu fiu off-topic cu mesajul meu, am citit mai multe topicuri si m-am gandit ca ma incadrez in grupul celor care au intre 50 si 60 kg.
Alexaaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1489 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 972 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 02 iul 2009, 16:22:52
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

buna alexa si bine ai venit printre noislabutzo !

sa nu ne neglijezi si sa ne ajutzi si pe noi cu cate un sfat ...ca si noi vrem sa ajungem ca tine

am si eu cateva intrebari

1. ceaiul verde la tine, avea efect laxativ? (la mine da)

2. cat timp petrecei la sala?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 02 iul 2009, 16:36:05
Alexaaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 167cm, 54kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
buna alexa si bine ai venit printre noislabutzo !

sa nu ne neglijezi si sa ne ajutzi si pe noi cu cate un sfat ...ca si noi vrem sa ajungem ca tine

am si eu cateva intrebari

1. ceaiul verde la tine, avea efect laxativ? (la mine da)

2. cat timp petrecei la sala?

Bine v-am gasit!
din cate vad tu ai avut si ai mare vointa sa ajungi slabutza felicitari!!!
si ca sa-ti raspund la intrebari :
1. da are efect laxativ, zic "are" pt ca in continuare beau cam 3 ceaiuri pe zi, m-am obisnuit asa. oricum pt mine efectul laxativ e mana cereasca pt ca de cand ma stiu sufar de constipatie.

2. ar fi trebuit sa zic aerobic, ca despre asta e vorba, niciodata n-am putut sa ma duc sa lucrez singura la aparate ca sfarseam prin a ma uita pe pereti la aerobic e mai antrenant si ma duceam cam de 2-3 ori pe saptamana cate o ora. acum ma mobilizez un pic mai greu si ajung o data sau de 2 ori pe saptamana. oricum in una din datile in care ma duceam pe saptamana faceam o chestie numita Kangoo (daca cauti pe net Kangoo jumps o sa vezi despre ce e vb ) Kangoo presupune sa te incalti cu niste ghete, un fel de role da fara roti ci cu arcuri si se sare incontinuu, se fac miscarile normale de aerobic da in sarituri, e foooarte extenuant (dupa primu sfert de ora eram complet stoarsa de puteri) dar am inteles ca se ard cam 600-800 de calorii pe ora, evident daca faci incontinuu timp de o ora.

te pup si succes tie si tuturor in continuare!
Alexaaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1489 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 972 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 02 iul 2009, 17:39:30
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de Alexaaa Vezi mesajul
Buna tuturor!

Eu debea acum v-am descoperit cand deja am dat jos kg in plus si incerc sa ma mentin n-am avut mari probleme cu greutatea dar totusi mi-ar fi prins bine sfaturile voastre.
Ca sa va zic despre mine...n-am avut niciodata fluctuatii mari de greutate, cel mai mult am luat 4-5 kg dar m-am autosesizat de fiecare data ca e cazu sa le dau jos. De data asta m-am trezit prin februarie ca aveam 54 si un pic de kg. Nu numarul lor ma ingrijora ci faptul ca am sarit cu un numar, chiar 2, la haine din martie am inceput sa am cat de cat grija ce mananc si sa ma duc la sala de 2-3 ori pe sapt, si am reusit acum, dupa 4 luni sa ajung la 50 de kg.

"Dieta" mea a fost pur si simplu intamplatoare, la genul ca, la mine la birou se obisnuieste sa se manance la pranz la comun, adica punem toti pachetelele la comun si gustam din toate. Si desi nu ma asteptam sa vad vreun rezultat a mers, cu un iaurt dimineata, cateva furculite din 4-5 feluri de mancare si salata la pranz, cateodata chiar si cu paine, fructe si/sau iaurt pe la 5 dupa masa si o salata sau fructe seara, desi de cateva ori am mancat si mai consistent seara, da doar cand stiam ca nu ma bag la nani in urmatoarele 3-4 ore. Asta in timpu saptamanii, in w/e de obicei ma cam umflu, ca mananc 1 data pe zi si de cand e cald afara "vorbim" de gratare si cartofi prajiti . Pe langa astea in fiecare dimineata beau o cana de cafea cu 2 lg de zahar si pe parcursul zilei beau 3-4 cani de ceai verde si cam 1-1,5 l de apa. Din martie si pana acum, in schimb, n-am mai baut nici o gura de suc din comert, acidulat sau nu. Singurele sucuri pe care le beau sunt fresh-urile. Si tot din martie pana acum cred ca am mancat o singura inghtetata, acum de curand si nici un alt fel de desert, decat fructe.

Cam asa am reusit eu sa dau jos cele 4 kg, acum sper numa' sa ma mentin, probabil ca voi continua in acelasi fel da ma voi mai "trata" cand am pofte iesite din comun cu cate un dulce

sper sa nu fiu off-topic cu mesajul meu, am citit mai multe topicuri si m-am gandit ca ma incadrez in grupul celor care au intre 50 si 60 kg.

Buna Alexaaa si bine ai venit printre noi
Nu conteaza ca deja ai slabit, important este ca vrei sa mentii efectul muncii tale.

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, am slabit iar de o saptamana sunt la mentinere
Si ma bucur ca ai dat o importanta acestei perioade, mie pe undeva mi se pare mai grea decat atunci cand slabesti.... parca iti sunt permise absolut toate alimente, dar in acelasi timp trebuie sa ai grija ceea ce papi ca sa nu mai revii la silueta de candva

Bravo, pentru faptul ca faci si sport, eu nicidecum nu am timp sa ma ocup si de partea asta, desi cat am fost in perioada slabitului, m-am tinut si de miscarica, faceam aerobic, tae-bo, pilates, dansam....

Felicitari pentru reusita ta, chiar daca nu sunt multe kg date jos, dar este bine ca nu le-ai lasat sa se inmulteasca, nu e mult 1 kg, dar azi 1 kg, maine 1, si in 2 ai vreo 20...

Succes la mentinere si poate ne mai vorbim.
Sa ne impartim cu experientele noastre
Pupicei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #25 (permalink)  
Vechi 03 iul 2009, 09:02:53
Alexaaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 167cm, 54kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Alexaaa si bine ai venit printre noi
Nu conteaza ca deja ai slabit, important este ca vrei sa mentii efectul muncii tale.

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, am slabit iar de o saptamana sunt la mentinere
Si ma bucur ca ai dat o importanta acestei perioade, mie pe undeva mi se pare mai grea decat atunci cand slabesti.... parca iti sunt permise absolut toate alimente, dar in acelasi timp trebuie sa ai grija ceea ce papi ca sa nu mai revii la silueta de candva

Bravo, pentru faptul ca faci si sport, eu nicidecum nu am timp sa ma ocup si de partea asta, desi cat am fost in perioada slabitului, m-am tinut si de miscarica, faceam aerobic, tae-bo, pilates, dansam....

Felicitari pentru reusita ta, chiar daca nu sunt multe kg date jos, dar este bine ca nu le-ai lasat sa se inmulteasca, nu e mult 1 kg, dar azi 1 kg, maine 1, si in 2 ai vreo 20...

Succes la mentinere si poate ne mai vorbim.
Sa ne impartim cu experientele noastre
Pupicei

'Neata tuturor!

Si mie mi se pare muuult mai greu sa te mentii, deja sunt in a2a sapt de mentinere si mi se pare complicat rau
de exemplu aseara am zis ca dupa atata timp in care mi-am tinut poftele sub control, ce poate sa se intample daca fac un exces? pofteam de mult la mancare chinezeasca pt ca, mie una, imi place mult de tot. zis si facut, stat la coada la fast food, cumparat noodles de orez cu carne de vita, mancat repede si cu pofta, completat cu niste pachetele de primavara de la prieteni, ras mult, dansat (pt ca eram la un concert)...rezultatul? pe la 10 seara dureri groaznice de burta, senzatie de caramida in stomac, din ce in ce mai rau, frisoane....si finalul apocaliptic in care sincer sincer nu stiam daca sa ma intorc cu fata sau cu spatele la toaleta

oricum cred ca nu o sa ma mai ating de mancare chinezeasca muuult timp de acum incolo..

pentru cele care incearca sa se mentina acum...nu faceti ca mine! daca poftiti la ceva...luati-o incet

Va pup!
Alexaaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1489 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 972 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 18 iul 2009, 13:08:37
aly_robyn27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Slanic, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 63.7kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Buna,slabutzelor! Eu m-am hotarat impreuna cu cumnata mea sa urmam "Dieta Balerina".De dorit ne-am dori sa slabim cate 5 kg fiecare,dar ne multumim daca reusim si mai putin, pentru ca e o dieta destul de greu de tinut si destul de nesanatoasa avand in vedere ca e foarte rapida(1kg/zi).Eu chiar daca am doar 50kg,adica o greutate normala,arat destul de urat pentru ca sunt si lata in solduri, si pentru ca sunt o persoana sedentara,dar o sa incerc sa fac si miscare pentru un tonus mai bun.Am decis pentru inceput sa ajung la 47 de kg si apoi vedem daca reusesc,sunt multumita si pot, o sa incerc sa mai slabesc in continuare sau cel putin sa ma mentin.Spre uimirea mea si a cumnatei mele,dieta nu e tocmai de infometare,cel putin pana acum am fost chiar satule sa vedem in continuare pentru ca abia acum am inceput-o si sa vedem daca si reusim sa slabim.
Va pup si spor la slabit!
aly_robyn27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1754 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 18 iul 2009, 13:19:55
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de aly_robyn27 Vezi mesajul
Buna,slabutzelor! Eu m-am hotarat impreuna cu cumnata mea sa urmam "Dieta Balerina".De dorit ne-am dori sa slabim cate 5 kg fiecare,dar ne multumim daca reusim si mai putin, pentru ca e o dieta destul de greu de tinut si destul de nesanatoasa avand in vedere ca e foarte rapida(1kg/zi).Eu chiar daca am doar 50kg,adica o greutate normala,arat destul de urat pentru ca sunt si lata in solduri, si pentru ca sunt o persoana sedentara,dar o sa incerc sa fac si miscare pentru un tonus mai bun.Am decis pentru inceput sa ajung la 47 de kg si apoi vedem daca reusesc,sunt multumita si pot, o sa incerc sa mai slabesc in continuare sau cel putin sa ma mentin.Spre uimirea mea si a cumnatei mele,dieta nu e tocmai de infometare,cel putin pana acum am fost chiar satule sa vedem in continuare pentru ca abia acum am inceput-o si sa vedem daca si reusim sa slabim.
Va pup si spor la slabit!

Buna si bine ai venit printre noi

Imi pare rau sa te intristez dar acea dieta nu e chiar una dintre cele mai sanatoase si in plus nu stiu daca dupa ce te lasi de ea kg nu vor reveni la loc

Ai incercat sa verifici cate kg ar trebui sa ai la constitutia ta, gasesti aici formula: http://forum.slabute.ro/diete-alimen....html#post4026

De ce te intreb asta?! pentru ca problema pe care o descrii "Eu chiar daca am doar 50kg,adica o greutate normala,arat destul de urat pentru ca sunt si lata in solduri" poate fi rezolvata si prin sport si ar avea efecte mult mai bune decat o dieta mai drastica

Printre altele vei face si miscare sau vrei sa urmezi doar aceasta dieta?
Pentru ca doar prin dieta nu vor scadea kg acolo unde vrei tu
De obicei o constitutie de genul tau, adica lata in solduri se rezolva numai prin miscare

Multa bafta in ceea ce ti-ai propus, sper sa faci alegerea corecta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #28 (permalink)  
Vechi 18 iul 2009, 13:23:28
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de Alexaaa Vezi mesajul
'Neata tuturor!

Si mie mi se pare muuult mai greu sa te mentii, deja sunt in a2a sapt de mentinere si mi se pare complicat rau
de exemplu aseara am zis ca dupa atata timp in care mi-am tinut poftele sub control, ce poate sa se intample daca fac un exces? pofteam de mult la mancare chinezeasca pt ca, mie una, imi place mult de tot. zis si facut, stat la coada la fast food, cumparat noodles de orez cu carne de vita, mancat repede si cu pofta, completat cu niste pachetele de primavara de la prieteni, ras mult, dansat (pt ca eram la un concert)...rezultatul? pe la 10 seara dureri groaznice de burta, senzatie de caramida in stomac, din ce in ce mai rau, frisoane....si finalul apocaliptic in care sincer sincer nu stiam daca sa ma intorc cu fata sau cu spatele la toaleta

oricum cred ca nu o sa ma mai ating de mancare chinezeasca muuult timp de acum incolo..

pentru cele care incearca sa se mentina acum...nu faceti ca mine! daca poftiti la ceva...luati-o incet

Va pup!
Alexaaa treci aici: http://forum.slabute.ro/mentinere/ga...inere-813.html si impreuna ne va fi mai usor

Sa stii un lucru, chiar daca poftesti la un lucru nu trebuie sa te indopi pana nu mai poti respira cu acea mancare, gusta putin acum, dupa mai papi peste cateva ore
Mancarea nu dispare , o poti manca si maine

Te astept in casuta de mentinere, acum sunt in faza de decorare, astept mai multe fete acolo si vreau sa va simtiti cat mai confortabil

Pupicei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #29 (permalink)  
Vechi 26 iul 2009, 15:20:17
Yadiressa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Disociata
Date: 162cm, 51kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Alexaaa treci aici: http://forum.slabute.ro/mentinere/ga...inere-813.html si impreuna ne va fi mai usor

Sa stii un lucru, chiar daca poftesti la un lucru nu trebuie sa te indopi pana nu mai poti respira cu acea mancare, gusta putin acum, dupa mai papi peste cateva ore
Mancarea nu dispare , o poti manca si maine

Te astept in casuta de mentinere, acum sunt in faza de decorare, astept mai multe fete acolo si vreau sa va simtiti cat mai confortabil

Pupicei
Off! Ce simplu ar fi daca as putea sa nu ma indop.. Eu ma comport de parca orice gustare este micul-dejun, unde ti se permite sa mananci ca un rege, ca o regina, in cazul meu
Felicitari celor care pot lasa mancare in farfurie! Trebuie sa imi spuneti si mie cum reusiti..
Yadiressa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 26 iul 2009, 22:55:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de Yadiressa Vezi mesajul
Off! Ce simplu ar fi daca as putea sa nu ma indop.. Eu ma comport de parca orice gustare este micul-dejun, unde ti se permite sa mananci ca un rege, ca o regina, in cazul meu
Felicitari celor care pot lasa mancare in farfurie! Trebuie sa imi spuneti si mie cum reusiti..
Poate ar trebui sa nu mai vezi orice zi ca pe ultima in care ai ocazie sa papi, poate ti-e frica de faptul ca nu vei mai putea manca o cioco sa o prajitura si asta te face sa mananci mai mult?

Eu cel putin asa ma simteam, credeam ca nu voi mai avea ocazia sa mananc ce vreau si imi promiteam ca e ultim azi in care vreau sa mananc orice imi pofteste inima, si ultima zis era zilnic..
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
50 kg, adolescente, dieta, greutate, jurnal, kilograme, pofta mancare, pofticioasa, regim, sanatos, sfaturi slabit, slabim impreuna, slabire, slabit sanatos, sport, sustinere


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Topul celor mai bune DIETE Slabuta Pregatirea pentru slabire 52 19 aug 2015 07:34:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole