View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 22 sep 2010, 10:51:30
Shizuka's Avatar
Shizuka Shizuka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 aug 2010
Locaţie: Kanagawa...as vrea eu, Romania
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 64kg
Mesaje: 147
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O boboaca de facultate slabuta - Jurnal Dedy

Citat:
Anterior postat de Dedy Vezi mesajul
poi mi-am facut si eu dar am papat doar eu putin si sa stricat pe urma.........la mine e tentatia grea ptr ca toti din casa cantaresc peste 90 kg si mananca mult si nesanatos.....am un dulap plin cu ciocolata ,biscuiti, napolitane si e greu sa ma abtin mai gust si eu dar dupa ma simt vinovata..........o sa ma apuc iar de sport si sper sa mearga .......numai vreau sa am un timp limita dar sper ca vara viitoare sa pot sa umblu in costum de baie si sa fiu mandra:*......la tine cum merge?
La mine merge foarte bine! incap deja si in hainele de acum 2 veri
Pe mine nu ma mai tenteaza nimic
Mi s-a tras burtica de la atatea abdomene si flotari, numai ea era problema si in curand o sa incep sa port si eu fustite.. abea astept
Ca sa scapi de pofte roaga-i pe ai tai sa nu mai cumpere dulciuri dau daca cumpara sa le puna undeva unde tu sa nu le vezi... Cel mai usor ca sa scapi de tentatii este daca nu le ai si daca reusesti sa stai o luna fara dulce si sa te abtii dupaia nu o sa mai ai pofte, crede-ma la mine a mers.. nu am mancat dulce 20 de zile iar dupa aceea am mancat o inghetata pentru ca simteam ca lesin, imi scazuse glicemia si intradevar dupaia mi-a dat energie dar mi-a venit sa vars tot, acum nu mai am pofta de dulce pentru ca ma gandesc ca iar o sa mi se faca rau
In primul rand parintii tai trebuie sa te sustina si sa te ajute, la mine merge asta de minune pentru ca mama imi gateste mie separat, sa nu mai cumpere dulciuri si sa nu mai manance nesanatos, explica-le si sunt sigura ca vor intelege
Mult succes!