View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 29 ian 2010, 14:41:00
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Fetele mele dragi si scumpe,
Sa va povestesc " minunea ' mea de dimineata :
M-am trezit chiar inainte sa sune telefonul desteptarea ( pe la 7.05), mi-am facut toaleta de dimineata si, pentru ca ma simteam mai usoara , mi-am spus: Ce-ar fi sa ma cantaresc?
Zis si facut: ma urc pe cantar in pijamale, ba chisr si cu sosete groase in picioare , si..si...cat credeti ca imi arata cantarul ??: 61,19 kg!!! Yupppy
Eram cea mai fericita, va dati seama! Si pentru ca fericirea da energie, m-am apucat sa fac exercitii ( abdomene si pt.coapse &fese) , nu 10 min. ca de obicei , ci mai bine de 20.
Apoi zic: "Hai sa vedem si fara haine cat imi arata?". Si...si...dezamagire: cantarul arata 62,5
Imi pare rau ca n-am apucat sa fac poza prima data, ca asa poate nu ma credeti.
Acum intrebarea mea pentru voi este: ce s-a intamplat ? Cantarul meu merge bine, garantat n-are probleme! Sa fi fost din cauza ca s-au "incalzit" muschii dupa exercitii si erau mai grei?
Acum am zis ca astept pana duminica, sa merg si la toaleta de dimineata si apoi modific si ticker-ul, in functie de ce imi arata.
Oricum, de nervi apoi mi-am masurat si talia si am 72 cm ( nu-i rau, nu-i asa, mai ales ca sunt si cu "musafirii"). La solduri n-am indraznit, ca aripioarele sunt marea mea problema si alea stiu ca o sa dispara cel mai greu!

Va pup pe toate si o zi cat mai frumoasa!
si mie mi-a aratat cantaru o data mai putin...dar eu cred ca m-am suit gresit pe cantar....sau efectiv in cazul tau .... retinere de apa ....motivele n-am cum sa le stiu exact doar tu tre sa ai rabdare...ca daca intr-adevar ai ajuns la 61...curand asa o sa iti arate si dezbracata asa...

eu de multe ori astept sa-mi arate 2 zile consecutiv aceeasi greutate pana anuntz pe forum si schimb ticketu
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]