View Single Post
  #232 (permalink)  
Vechi 31 iul 2016, 21:54:49
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Pentru a reusi, e suficient sa iti doresti...

Buna Tigressa. .
Locuiesc in Bacău si din pacate toata viața a luptat cu kg in plus. Apogeul a fost cred 86 kg dar nu e exclus sa fi fost mai multe. De 3 ani m-am mutat in Bacău timp in care am pus 10 kg. Am un loc de munca destul de stresant si un program care de multe ori nu îmi permite sa mănânc decat la 18.30-19.00 când ajuns acasa.

Astazi in 3 ore cat am iesit la plimbare in oras am consumat 2 pachete de servetele cu nasul meu de Rudolf plus ca ma dureai toate încheieturile de la mers...asta pun pe seama racelii, iar colac peste pupăză îmi spune amică cu care am iesit ca nu kg mele sunt o problema...ca daca îmi iau o banda si alerg pana îmi dau sufletul..slăbesc, problema e la ea ca se vrea mai inalta. M-a lăsat muta!

În nutritionist este o cheltuială pe care momentan nu mi-o permit pt ca asta implica si ceva analize si acum inainte de nunta, plus chirie plus cheltuielile noastre.e greu, dar am luat in calcul si ideea asta. Clar am nevoie de un set complet de analize.

Pana una alta caut sa exclud tot.ce.e nociv sa mananc mai dar legume si fructe si binenteles miscare. Vad ca suntem.cam pe acolo la raportul kg/ înălțime. Baftă si tie!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui GCM:
rozica1965 (07 aug 2016), Tigressa (01 aug 2016)