View Single Post
  #2393 (permalink)  
Vechi 25 nov 2011, 21:11:49
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Ma bucur enorm, Roxii, ca iti pui meniurile ma ajuta enorm.

Ah, era s auit, PLECACIUNI pt ideea cu iaurt si stievie excelenta!!!

Daca mai ai alte trucuri de dulce, te rog sa impartasesti ca sunt ochi si urechi
Poti sa iti faci si lapte de pasare, tot asa, cu indulcitor de stevie. Ori budinca de branza dulce, budinca(dr. Oetker) de cacao cu lapte degresat si indulcitor, bezele, compot.. Asta in cazul in care vrei dulciuri fara faina, ca dak adaugi si faina mai sunt si alte retete


Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Sauna e super dupa un antrenament la sala. Ti se relaxeaza toti muschii. Cu conditia sa nu abuzezi de ea si sa stai ft bine cu sanatatea.

Mergi si la sauna? Dupa prima sedinta ti se ia un strat mare de piele chiar daca te exfoliezi cum trebuie. Am ramas socata. Iti ramane piele asa de fina si de neteda, luceste sanatos. As merge si eu, insa nu am nicio sauna aproape.
Da, eu nu am zis ca nu e buna, este super, ajuta la multe chestii dar sauna in sine nu te ajuta la slabit, atata tot ca iti accelereaza metabolismul.

Da, noua ne`a bagat la sala si sauna gratuit la orice abonament asa ca profit de ea. Ma simt ca in rai, mai ales ca eu sunt foarte friguroasa de fel, acolo e suuuper
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]