View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 10 sep 2019, 20:54:44
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: La drum...fara stres.

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
E super ca te tii de sport, rezultatele se vor vedea in timp pe cantar. Cu greu ma abtin sa nu ma cantaresc zilnic, ca sa nu ma demoralizez.
Azi sper sa ajung la sala, poate si maine, ca e ultima zi a abonamentului. Acea ora petrecuta la sala, chiar daca nu lucrez intens, ci moderat, e ora mea de bucurie si de grija pentru persoana mea. E momentul meu de respiro intre sarcinile de la job si de acasa. Sunt convinsa ca daca voi persevera, imi voi face mie un bine. Si constat ca nu e asa de greu sa ma disciplinez, sa imi pregatesc din timp tinuta de sport, alimentatia si apoi sa organizez treburile.
O zi frumoasa! Imi place cum mananci.
e important sa-ti faca placere miscarea pe care o faci. In timp iti faci si prieteni de sala - e un loc in care te poti simti bine. O ora din 24 pentru sanatatea noastra nu e asa mult.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (11 sep 2019), lidiuta (11 sep 2019)