View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 07:39:22
coco23's Avatar
coco23 coco23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Sa stii, Elif, ca multi considera ideea de a nu fi singur la batranete un motiv principal pentru a face copii.

Sa iti zica si tie cineva "Sarumana, mama!", nu neaparat sa iti care sacosele si sa iti aduca de mancare si sa iti dea apartament si masina scumpa.

E in firea omului sa vrea sa fie in societate, sa fie cu familia si eu nu consider deloc o dovada de egoism asta. Este un instinct natural. Asta nu inseamna ca daca nu vrei s a ai copii, este nebun sau mai stiu eu ce. Va rog, nu interpretati in sensul asta.

Sunt foarte multi cei care nu vor sa aiba copii - actorul meu favorit, George Clooney, de exemplu. A si zis ca nu vrea, nu ca nu poate.

Oricum, foarte multe femei se schimba cand devin mame radical. Biologic si psihic.
Muuuulte femei spuneau "eu urasc copiii, nu vreau sa devin mama, nu sunt faacuta sa devin mama".
Cand au devenit mame, s-au metamorfozat - erau niste leoaice.

Angelina Jolie la inceputul carierei ei spunea de foarte multe ori in interviuri, prin 2003, ca ea nu face copii, ca nu e facuta sa ii creasca. Avea vreo 23-25 ani pe atunci.
Si acum a adoptat fara numar

P.S: Ce urasc eu ideea de "azil"; si ce daca parintii sunt batrani si bolnavi? ii bagi in azile? da, azile bune, performante dar azile.
Eu considera ca este de datoria MEA sa am grija de parintii mei batrani si bolnavi. Asa cum si ei si-au facut datoria si nu m-au aruncat in orfelinate asa cum au facut alti parinti.

Si va rog sa nu imi spuneti ca e mai bine in azile. Pentur un schizofrenic care poate fi agresiv, da. Ca am vazut zeci de cazuri in care isi bagau parintii in azile si nu pt ca ar fi avut super conditii

coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de coco23; 11 mar 2012 at 07:44:40.
Răspuns cu citat