Subiect: ChaLean Extreme
View Single Post
  #242 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 14:52:15
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul


Multu..sa nu mi-o iau in cap
cam asa stau la greutati
- sumo squat - 7 kg (data viitoare o sa fac cu 8 )
- single arm row - 6 kg
- chest fly - 3 kg ( cu siguranta o sa maresc)
- bowler lunge - 8 kg
- double arm bent over row - 6 kg
- bench press - 6 kg
- sigle leg sumo squat - 6 kg (trebuie marit)
- reverse grip bent over row - 6 kg
- long arm pullover - 6 kg (chiar le-am simtit din plin )
Am scris asa pt ca nu mai stiu exact fiecare ex ce muschi lucreaza si nici nu ma pricep prea bine
Deocamdata trebuie sa ma multumesc cu greutatile pe care le am (1-2-3-4-6-si 8 kg)..pana la sarariul viitor..tocmai ieri am aflat ca mi-au marit astia asigurarea la masina cu 230 de ron + alte cheltuieli neprevazute ..asta este..pana atunci o sa-mi imaginez ca lucrez cu 10 kg
Aha adica ptr grupele mai mari de la maini fol 6 kg si ptr picioare 8.. La maini si eu tot 6 folosesc..

Sa stii ca in faza a3a nu ai nevoie de greutati mai mari, trust me.. Ptr ca face repetari mai multe si lucreaza grupe de muschi combinate si e mai greu decat atunci cand lucrezi doar o grupa de muschi.. Eu folosesc aceleasi greutati ca la Push Phase, si cam atat foloseste si Chalean, ma rog un pic mai mult
Dar daca te tin balamalele si o sa ti se para putin, poti sa maresti, desi eu sunt 90% sigura ca nu va fi nevoie..

L.E. Dar ce masina ai si de ce ti-au amrit asigurarea?? 230 de Ron, asa de mult????
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 28 mar 2013 at 15:00:03.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (28 mar 2013)