Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

ChaLean Extreme

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #241 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 14:26:59
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Si eu mi-am downloadat Les mills pump and combat .. o sa le fac dupa Chalean...timpul zboara..mai am 2 luni si 3 saptamani ...oare cu care ar trebui sa incep..combat sau pump? ...
Deja ne stresam ce o sa facem dupa ..imi place de noi
Sunt diferite, Les Mills Pump este similar cu CHLX, desi greutati, Les Mills Combat este aproape exclusiv cardio, deci depinde ce vrei tu sa faci dupa CHLX, tot mai mult cu greutati sau mai mult cardio.

Eu vreau sa am mereu constant in programul de sport si zile de lucrat cu greutati, si zile de cardio -ideale ar fi si ceva de flexibilitate -Pilates, Yoga etc, asta ar fi combinatia "ideala" la sport, din care corpul beneficiaza cel mai mult, pentru ca sunt lucrati muschi variati, si mici si mari, in diverse moduri.

Includ si exercitii cu echipamente, de exemplu exercitii pe fitball, abdomene facute cu o greutate in mana pentru a opune rezistenta mai mare, sar si coarda etc. Imi place sa pun muschii la treaba in moduri care sa-i "surprinda".

Dap, ai dreptate, Daniela, eu una categoric abia astept sa aflu de noi programe
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
danyella2008 (28 mar 2013)
  #242 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 14:52:15
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul


Multu..sa nu mi-o iau in cap
cam asa stau la greutati
- sumo squat - 7 kg (data viitoare o sa fac cu 8 )
- single arm row - 6 kg
- chest fly - 3 kg ( cu siguranta o sa maresc)
- bowler lunge - 8 kg
- double arm bent over row - 6 kg
- bench press - 6 kg
- sigle leg sumo squat - 6 kg (trebuie marit)
- reverse grip bent over row - 6 kg
- long arm pullover - 6 kg (chiar le-am simtit din plin )
Am scris asa pt ca nu mai stiu exact fiecare ex ce muschi lucreaza si nici nu ma pricep prea bine
Deocamdata trebuie sa ma multumesc cu greutatile pe care le am (1-2-3-4-6-si 8 kg)..pana la sarariul viitor..tocmai ieri am aflat ca mi-au marit astia asigurarea la masina cu 230 de ron + alte cheltuieli neprevazute ..asta este..pana atunci o sa-mi imaginez ca lucrez cu 10 kg
Aha adica ptr grupele mai mari de la maini fol 6 kg si ptr picioare 8.. La maini si eu tot 6 folosesc..

Sa stii ca in faza a3a nu ai nevoie de greutati mai mari, trust me.. Ptr ca face repetari mai multe si lucreaza grupe de muschi combinate si e mai greu decat atunci cand lucrezi doar o grupa de muschi.. Eu folosesc aceleasi greutati ca la Push Phase, si cam atat foloseste si Chalean, ma rog un pic mai mult
Dar daca te tin balamalele si o sa ti se para putin, poti sa maresti, desi eu sunt 90% sigura ca nu va fi nevoie..

L.E. Dar ce masina ai si de ce ti-au amrit asigurarea?? 230 de Ron, asa de mult????
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 28 mar 2013 at 15:00:03.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (28 mar 2013)
  #243 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 15:08:12
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Aha adica ptr grupele mai mari de la maini fol 6 kg si ptr picioare 8.. La maini si eu tot 6 folosesc..

Sa stii ca in faza a3a nu ai nevoie de greutati mai mari, trust me.. Ptr ca face repetari mai multe si lucreaza grupe de muschi combinate si e mai greu decat atunci cand lucrezi doar o grupa de muschi.. Eu folosesc aceleasi greutati ca la Push Phase, si cam atat foloseste si Chalean, ma rog un pic mai mult
Dar daca te tin balamalele si o sa ti se para putin, poti sa maresti, desi eu sunt 90% sigura ca nu va fi nevoie..

Klau, cred ca e relativa asta cu de cat ai nevoie la greutati, tine de fiecare, ca nu aveam aceeasi putere in aceleasi grupe de muschi. Nici macar nu se poate prevedea cu cat va schimba fiecare greutatea, tot pentru ca evoluam diferit ca putere.

De-aia nici nu exista instructiuni legate de greutatile folosite- utilizati x kg la antrenamentul y, ci numai regula de baza de care zice Chalene, daca faci nr indicat de repetari si devine usor, trebuie sa schimbi. Corpul se adapteaza repede si daca muschiul nu se contracta, nu mai simte rezistenta, atunci nu se mai schimba, doar executa miscarea.
Esential este sa fie totul facut foarte lent si cu contractie, eu faceam aceleasi exercitii, dar cu miscare rapida, exploziva si nr mai mare de repetari si nu am simtit ca lucreaza asa de bine cum simt acum dupa doar cateva sedinte, cu miscari lente si controlate.

Spune niste chestii foarte tari ea, sintetizeaza rapid ideile de baza, dar pe intelesul tuturor...nu degeaba e cine e, are si un fel aparte de a transmite ce stie si de a implica si executantul in proces.

Oricum, chiar sunt curioasa ce si cum vom schimba fiecare, cred ca ar trebui sa-mi notez pe hartie, ca altfel n-o sa tin minte.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
danyella2008 (28 mar 2013), Kclaudyia (28 mar 2013)
  #244 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 15:37:02
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Aha adica ptr grupele mai mari de la maini fol 6 kg si ptr picioare 8.. La maini si eu tot 6 folosesc..

Sa stii ca in faza a3a nu ai nevoie de greutati mai mari, trust me.. Ptr ca face repetari mai multe si lucreaza grupe de muschi combinate si e mai greu decat atunci cand lucrezi doar o grupa de muschi.. Eu folosesc aceleasi greutati ca la Push Phase, si cam atat foloseste si Chalean, ma rog un pic mai mult
Dar daca te tin balamalele si o sa ti se para putin, poti sa maresti, desi eu sunt 90% sigura ca nu va fi nevoie..

L.E. Dar ce masina ai si de ce ti-au amrit asigurarea?? 230 de Ron, asa de mult????
Daca tu zici..tu esti experta ...insa doar la push 3 predomina 6 kg..in rest mai mult cu 3 lucrez la maini..probabil ca sunt muschi mai mici..gen triceps...iar pentru standing reverse fly si lateral delt raise am scazut la 2 kg ..atunci cand folosesc 3 simt ca nu le exectut cum trebuie..iar cu 2 executia este corecta..insa as putea sa fac mai mult de 8 repetari ..ciudat ...sapatmana viitoare o sa incerc din nou cu 3..poate am evoulat
Pai la maini cu siguranta o sa-mi ajunga ganterele ce le am..la picioare poate o sa am nevoie de mai multe kg "sa ma rupa" ..dar asta este
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (28 mar 2013)
  #245 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 15:40:02
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Klau, cred ca e relativa asta cu de cat ai nevoie la greutati, tine de fiecare, ca nu aveam aceeasi putere in aceleasi grupe de muschi. Nici macar nu se poate prevedea cu cat va schimba fiecare greutatea, tot pentru ca evoluam diferit ca putere.

De-aia nici nu exista instructiuni legate de greutatile folosite- utilizati x kg la antrenamentul y, ci numai regula de baza de care zice Chalene, daca faci nr indicat de repetari si devine usor, trebuie sa schimbi. Corpul se adapteaza repede si daca muschiul nu se contracta, nu mai simte rezistenta, atunci nu se mai schimba, doar executa miscarea.
Esential este sa fie totul facut foarte lent si cu contractie, eu faceam aceleasi exercitii, dar cu miscare rapida, exploziva si nr mai mare de repetari si nu am simtit ca lucreaza asa de bine cum simt acum dupa doar cateva sedinte, cu miscari lente si controlate.

Spune niste chestii foarte tari ea, sintetizeaza rapid ideile de baza, dar pe intelesul tuturor...nu degeaba e cine e, are si un fel aparte de a transmite ce stie si de a implica si executantul in proces.

Oricum, chiar sunt curioasa ce si cum vom schimba fiecare, cred ca ar trebui sa-mi notez pe hartie, ca altfel n-o sa tin minte.
Stai sa vezi la push ce lent se misca ..ca iti vine sa-i bati ..dar strang din dinti si exectut in ritmul lor
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Khali (28 mar 2013)
  #246 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 16:02:16
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Klau, cred ca e relativa asta cu de cat ai nevoie la greutati, tine de fiecare, ca nu aveam aceeasi putere in aceleasi grupe de muschi. Nici macar nu se poate prevedea cu cat va schimba fiecare greutatea, tot pentru ca evoluam diferit ca putere.

De-aia nici nu exista instructiuni legate de greutatile folosite- utilizati x kg la antrenamentul y, ci numai regula de baza de care zice Chalene, daca faci nr indicat de repetari si devine usor, trebuie sa schimbi. Corpul se adapteaza repede si daca muschiul nu se contracta, nu mai simte rezistenta, atunci nu se mai schimba, doar executa miscarea.
Esential este sa fie totul facut foarte lent si cu contractie, eu faceam aceleasi exercitii, dar cu miscare rapida, exploziva si nr mai mare de repetari si nu am simtit ca lucreaza asa de bine cum simt acum dupa doar cateva sedinte, cu miscari lente si controlate.

Spune niste chestii foarte tari ea, sintetizeaza rapid ideile de baza, dar pe intelesul tuturor...nu degeaba e cine e, are si un fel aparte de a transmite ce stie si de a implica si executantul in proces.

Oricum, chiar sunt curioasa ce si cum vom schimba fiecare, cred ca ar trebui sa-mi notez pe hartie, ca altfel n-o sa tin minte.
Da corect, fiecare are stilul sau si CHLX intr-adevar explica super bine, pe intelesul tuturor.. Eu o ador!

Eu ziceam ca in faza a3a se lucreaza mai multe grupe de muschi simultan si cu repetari mai multe, deci in principiu greutatea nu e nevoie sa o cresti, asta am vazut si la CHLX ca lureaza cam cu aceleasi greutati ca la faza a2a .. Dar adevarat e ca asta difera de la persoana la persoana
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Khali (28 mar 2013)
  #247 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 16:06:56
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Daca tu zici..tu esti experta ...insa doar la push 3 predomina 6 kg..in rest mai mult cu 3 lucrez la maini..probabil ca sunt muschi mai mici..gen triceps...iar pentru standing reverse fly si lateral delt raise am scazut la 2 kg ..atunci cand folosesc 3 simt ca nu le exectut cum trebuie..iar cu 2 executia este corecta..insa as putea sa fac mai mult de 8 repetari ..ciudat ...sapatmana viitoare o sa incerc din nou cu 3..poate am evoulat
Pai la maini cu siguranta o sa-mi ajunga ganterele ce le am..la picioare poate o sa am nevoie de mai multe kg "sa ma rupa" ..dar asta este
Nu e neaparat ca ce zic eu sa fie valabil si ptr tine
E mai bine ca lucrezi cu 2kg acum, cel mai important e sa le executi corect.. Ai oglinda in camera nde faci sport? E f misto s ate uiti in oglinda cand faci exercitiile ca asa vezi exact daca ai forma corecta sau nu.
Cu siguranta o sa cresti la 3kg sapt viitoare
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #248 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 16:12:29
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Sunt diferite, Les Mills Pump este similar cu CHLX, desi greutati, Les Mills Combat este aproape exclusiv cardio, deci depinde ce vrei tu sa faci dupa CHLX, tot mai mult cu greutati sau mai mult cardio.

Eu vreau sa am mereu constant in programul de sport si zile de lucrat cu greutati, si zile de cardio -ideale ar fi si ceva de flexibilitate -Pilates, Yoga etc, asta ar fi combinatia "ideala" la sport, din care corpul beneficiaza cel mai mult, pentru ca sunt lucrati muschi variati, si mici si mari, in diverse moduri.

Includ si exercitii cu echipamente, de exemplu exercitii pe fitball, abdomene facute cu o greutate in mana pentru a opune rezistenta mai mare, sar si coarda etc. Imi place sa pun muschii la treaba in moduri care sa-i "surprinda".

Dap, ai dreptate, Daniela, eu una categoric abia astept sa aflu de noi programe
Acum am apucat sa ma uit peste ele..eu de obicei nu ma prea inteleg cu programele cardio ..insa acestea par putin pe gustul meu..asa gen tae bo ...in schimb am descoperit ca imi face placere sa lucrez cu greutati ..Probabil ca o sa alternez..mai vad eu pana atunci..poate apare altceva nou noutz

Apropo de cardio..am citit de multe ori cum ca programele cardio ajuta la reducerea celulitei...no..la mine nu a functionat ..in schimb de cand fac Chalean am observat ca si celulita incepe sa dispara ... chiar nu imi explic cum de...ok..si in acest program exista ex cardio..dar.. doar 2 zile pe saptamana...inainte faceam mult mai mult cardio si nu sesizam schimbari..oricum..imi placeeee
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (28 mar 2013)
  #249 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 16:14:55
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Nu e neaparat ca ce zic eu sa fie valabil si ptr tine
E mai bine ca lucrezi cu 2kg acum, cel mai important e sa le executi corect.. Ai oglinda in camera nde faci sport? E f misto s ate uiti in oglinda cand faci exercitiile ca asa vezi exact daca ai forma corecta sau nu.
Cu siguranta o sa cresti la 3kg sapt viitoare
Daca nu am oglinda in care sa ma holbez, nu pot face exercitiile ...asa m-am invatat ...
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (28 mar 2013)
  #250 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 16:23:32
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Acum am apucat sa ma uit peste ele..eu de obicei nu ma prea inteleg cu programele cardio ..insa acestea par putin pe gustul meu..asa gen tae bo ...in schimb am descoperit ca imi face placere sa lucrez cu greutati ..Probabil ca o sa alternez..mai vad eu pana atunci..poate apare altceva nou noutz

Apropo de cardio..am citit de multe ori cum ca programele cardio ajuta la reducerea celulitei...no..la mine nu a functionat ..in schimb de cand fac Chalean am observat ca si celulita incepe sa dispara ... chiar nu imi explic cum de...ok..si in acest program exista ex cardio..dar.. doar 2 zile pe saptamana...inainte faceam mult mai mult cardio si nu sesizam schimbari..oricum..imi placeeee
Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, cand am facut cardio mai mult decat greutati am vazut rezultate mai slabe ca acum. De asta am si dobandit incredere in weight lifting, ca am simtit ca functioneaza.

La fel si cu celulita, mereu se diminueaza cand mananc corect, beau apa si fac sport, insa de cand cu greutatile e si mai bine. Banuiesc ca e din cauza ca se diminueaza grasimea de pe muschi, se intensifica circulatia din acele zone, muschii devin mai vizibili si asa se imbunatateste aspectul.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
danyella2008 (28 mar 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, chalean, dieta, extreme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos madaEM Tae-bo&Aerobic 110 08 ian 2013 14:51:36
Masuri extreme la incaltaminte (32-46) andrylici Despre noi, ... femeile 8 22 nov 2011 13:20:49

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole