Subiect: Jurnal Adina
View Single Post
  #2467 (permalink)  
Vechi 21 iun 2013, 15:42:36
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de alinutzik Vezi mesajul
Ce faci Adina?

Eu suport greu caldura, nu am pofta de mancare, as manca doar fructe sau ...inghetata

Eu sunt un pic cam nezamagita si nehotarata in legatura cu angajarea de care ti-am zis. M-au frecat o gramada pana acum si nici macar nu am inceput munca. Am fost saptamana asta de 4 ori acolo si pana la urma nu am rezolvat nimic.
Vorbisem cu seful de acolo sau ce o fi sa ma vad marti cu el la ora 10 sa ii dau actele pentru contract. Am ajuns acolo la ora stabilita si l-am asteptat o ora, dupa care am aflat ca e intr-o sedinta. Pe urma m-am intors pe la ora 14, cand mi s-a spus sa vin joi la 12 ca sa semnez. Ajung joi la 12, am asteptat pana la 13 si ceva, semnez si mi se spune ca azi la 10 incep munca.

Ajung azi mai devreme cu vreo jumatate de ora, imi calc camasa, sortul, ma imbrac cu dres, fusta, imi pun cravata, imi fac parul, ma aranjez, dupa care mi se spune ca nu pot sa incep azi pentru ca declaratia aceea din partea parintilor nu e ok si trebuie adusa alta. Toate astea in conditiile in care hartia aia e la ei de marti!

Asa ca sunt destul de nervoasa si sincera sa fiu, avand in vedere ca practic eu nu am niciun contract la ei, nu cred ca o sa mai duc. M-au invartit asa aiurea toata saptamana. Plus de asta, colegii par cam ciudatei, foarte seriosi ei asa.

Prietenele mele toate se vor duce sa lucreze pe litoral, una din ele deja a plecat si si-a si gasit de munca la un bar la plaja! Lucreaza in pantaloni scurti si tricou, nu in camasa cu maneca lunga si dres la 40 de grade. Tot acolo mai sunt 2 locuri libere si seful i-a zis ca le opreste pentru prietenele ei. Daca ma lasa tata sa plec, ma duc acolo, daca nu, asta e, stau acasa toata vara si fac sport.

Scuze ca ti-am scris mult, dar am simtit nevoia sa ma descarc si sa-mi dai si tu o parerea, ce sa fac, ce crezi tu despre ce ti-am povestit.
Heiii, Alina
Of, imi pare tare rau ca cei de acolo nu dau dovada de seriozitate Parintii tai ce spun de asta? Mai sunt de acord sa te duci acolo? Sa nu te trezesti apoi ca te invart asa si cand va fi sa te plateasca.
Poate ca n.ar fi o idee rea sa te duci si pe litoral, avand in vedere ca o sa mai ai si prietenele acolo. Dar sa stii, acolo chiar muncesti, nu gluma... Am vazut si la televizor, in perioada asta toti patronii sunt in cautare de angajati si daca ar fi ca someone sa nu fie multumit de un program lung, atunci se descotoresc destul de repede, ca au de unde sa aleaga.
Mama a mers si ea in liceu sa lucreze pe litoral; a fost ospatar acolo si a mai prins si putina distractie intre timp.
Cam cat lucreaza prietena ta? Ca asa, daca te.ar lasa ai tai, te.ar plati bine cei de acolo si ai mai avea timp si pentru tine, ar fi perfect sa mergi la mare.

Eu nu sunt prea ok...din contra, azi am mancat cam mult si din plictiseala asa.. Am primit o vesta care mi.a stricat toata ziua.
Aveam niste gantere cu greutati reglabile imprumutate de la un prieten de familie si astazi a venit sa le ia inapoi! Culmea e ca tocmai de dimineata ma uitasem si pe net sa vad cat ne.ar costa pe mine si pe fratemeo un set nou de greutati si ...ai mei nu si.ar permite. Nu i.am convins nici macar sa ma lase constant o data pe saptamana la sala, ce sa mai zic de cumparat echipamente sport.
Singura sansa ar fi sa se angajeze fratemeo, dar..tot asa, slabe sanse si aici.
Workout.ul meu preferat de la Asylum era tocmai Strength..in curand apare T25, cu ce naiba sa.l fac? (

Ultima dată editat de Adina14; 21 iun 2013 at 15:46:08.