Subiect: Jurnal danuta
View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 09:34:58
moni boni's Avatar
moni boni moni boni este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2009
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 40
Dieta: daneza
Date: 168cm, 84.8kg
Mesaje: 1.517
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal danuta

Citat:
Anterior postat de danuta Vezi mesajul
Salut!
Nici nu mai stiam pe unde e jurnalul meu........
Ai observat bine,de vreun an tot pe aici stau,mai pun 1-2 kg le dau jos dar mai mult............ioc
Pai raspunsul ar fi.......ori faci schimbari in dieta ori mai multa miscare sau.....ambele.......asta e cu teoria ca practica
Eu am inceput sa fac mai multa bici,aproape zilnic cate 30-40 min dar vad ca nu e suficient ca tot pe loc stau,trebuie sa umblu si la dieta,adevarul e ca am mai mancat dulciuri si paine,aici trebuie sa lucrez.
Acum imi e cam greu sa ma tin si dieta,am de invatat ca de pe 31 incep examenele si nu am pregatit mai nimic asa ca ma limitez la miscare.
Tu ai descoperit vreo reteta minune sa ne miscam de unde suntem?
O zi cat mai buna!
Servus D!
M-am hotarat sa fac un pic de disociata!Citeam ieri ca "in caz de stagnat" este indicat sa schimbam dieta .Eu am aplicat o dieta personalizata si acuma vreau sa schimb macazul!
Am mai vb cu o prietena care se confrunta cu ce ne confruntam noi si a zis ca ea facea ceva de genu: dieta cu orez 1 saptamana, apoi manca normal si sanatos, apoi disociata, apoi iar normal si sanatos, apoi dieta cu anans...si tot asa!
asa a reusit sa treaca la etapa urmatoare dupa ce slabise 14 kg!
a reusit sa mai dea jos 10 si acuma manaca ehilibrat si nu a mai depus nimic!
have a pinky day!~
moni boni, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]