View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 16:55:14
Scorpia's Avatar
Scorpia Scorpia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Bine ai venit,
Imi pare rau ca te simt asa dezamagita,dar te inteleg ca si eu am fost ca tine ,nu-mi venea sa mai ies din casa ,nu mai intram in haine,eram nervoasa pe mine caci orice tentativa de a incepe o dieta se solda cu esecul.
Trebuie sa te mobilizezi ,sa te ambitionezi si sa lupti cu kg. in plus. Sunt convinsa ca vei reusi ,sa vezi ce multumita vei fi cand treptat ,treptat vei incepe sa intri in vechile haine,vei starni admiratia sotului(nu te mai gandi la divort).De tine depinde totul ,esti inca tanara ,poti slabi mai usor.Eu pot spune ca m-am ambitionat de-abia de 2 sapt. Cand ma uit in dulap acum zambesc cand imi privesc blugiila gandul ca curand voi intra in ei. Sunt bucuroasa ca am reusit de 2 sapt. sa nu mai mananc nimic dulce. si tu poti reusi. Am citit povestea ta intr-un subiect ce l-am creat eu cand m-am inscris aici''grupul 30-45 ani'' ,m-ai impresionat caci m-am regasit in tine. Succes!!.
Multumesc pentru cuvintele frumoase pe care mi-i le-ai scris.
Esti o draguta.Mi-ai scris ca te-ai regasit in mine, sa speram ca ai trecut de faza asta ca e cam naspa.
Nu stii cat conteaza o vorba de bine venita de la un strain in timp ce familia nu stie decat sa faca mistouri. Proasta eu ca-mi bat capul cu ei!
Cred ca as fi acceptat mai usor glumele proate daca nu majoritatea veneau de la sotul meu. E un *****, ce sa mai! In loc sa ma ajute, mai mult m-a demoralizat.
Oricum, banuiesc ca orice femeie care pune intr-un timp relativ scurt un numar mare de kg trece printr-o perioada mai rea. Nu cred ca sunt nici prima nici ultima de care face familia misto. glumele prietenilor nu le-as fi dat importanta daca nu ma pistonau si ai mei cu glume proaste. Ma doare cand vad tipe care la 6 luni dupa nastere arata demential. Offff!!!!! Banuiesc ca pe zi ce trece in momentul in care va incepe sa se vada scaderea in greutate voi incepe sa ma simt din ce in ce mai bine.
Naspa ca am luat f mult in greutate si m-am schimbat complect de nu ma mai recunosc. Inainte de sarcina aveam 60 kg si nu eram multumita.
In ultimii 2 ani din cauza statului in fata calc ma ingrasasem 5 kg si nu eram multumita. Dar dupa nastere cand am ajuns la 75 kg?
Oricum am redus dulciurile (imi fac o placere doar o data pe sapt) si in rest zaharul din cafea, am renuntat si la prajeli si paine incercand sa tin un regim hipocaloric sub 1200 cal.
Pana acum intr-o luna am slabit 3 kg dar ma sperie ce am citit despre incetinirea metabolismului si stagnare.
Am vazut ca tii dieta monty personalizata pt tine. De asemeni am vazut ca ai slabit aproape toate kg pe care ti-i le-ai propus. E de bine! Ce schimbari ai facut in dieta si ce efect au avut?