View Single Post
  #253 (permalink)  
Vechi 21 mai 2010, 10:48:45
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de iordis Vezi mesajul
salutari Adela,bravo pentru reusita
Mancarea arata super .


A 6 a zi de PP si tin sa va spun ca nu stiiu cum va simtit voi dar eu pe zi ce trece ma simt mai naspa

Stiu ca este normal anumte reactii dar totusi cred ca nu este in regula ca la o dieta sa te siti n halul asta de rau

La mine astazi au mai aparur si alte reactii precum:-limba amortita +gust de metal combinat cu dulce each.......mainile si picioarele reci ca sloiul si mai rau culoare straveziie ca de mort -amortite .......ficatu a inceput si el...........durere de ca in special in jurul ochilor si chiar si pleoapele........nu pot manca aproape nimic......imi vine sa vomit sau am senzatia -----muschi de la gambe ii simt foarte grei si ma dor foarte rau......tot corpul ma doare nu am putere .........si binenteles transpiratie urat mirositoare si exes..inima o simt in gat si clar nu am mai fost capabila sa fac sport de 4 zile ........iar la munca abia imi gasesc fosrtza de a muncesc

Nu stiu cum va simtiti voi si unde mai gasiti energia sa faceti si sport dar eu parca sunt un cadavru viu .......

Singura miscare care o fac este sa merg pan ala staia de autobuz care este la 20min distanta si mai este si un drum de munde si ma omoara acum si pana ajung la munca alt mers de 10 min tot drum de munte.

Pana acum nu am trisat de loc dar nici nu stiu daca sunt capabila sa rezist macar 7-8 zile cu PP

De maine am zis ca o sa iau si niste vitamine pana acum loam doar minerale si antioxidanti

Cand voi incepe si cu legumele asta sper voi face salata si poate safie el dukan cat de tare o vrea dar eu in salata tot o sa-mi pun ulei de masline

Si acu la raport

MD ou fiert cu lapte acru cu scorti
P 2felii sunca praga cu ou fiert doar albusul si 3 lingurite de cotagge chesse
C macrou fiert cu lamie si tzatziki
apa in jur de 3 l
Neatza Iordis,
Parerea mea este ca o dieta trebuie sa o tii atata timp cat te simti bine cu ea ..cand deja te simti super slabita e cazul sa treci la faza a -2achiar daca vei slabi mai greu macar esti sanatoasa ...eu azi imi fac o ciorba cu bors ..aici nu stiu daca borsul e interzis ..sper sa nu ,altfel nu-mi place ciorbapentru ca simt nevoia sa elimn toxinele ..poti si tu sa-ti faci o supa de legume si cu pui sau fara ..pe care sa o mananci inainte de mesele propriu-zise de PP..nu stiu zic si eu ..
Imi pare rau ca te simti atat de rau ,si eu am simptome dimineatza ..dar cum mananc imi revin
Succes si hai cu noi la faza a 2-a
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]