View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 16 mar 2011, 14:21:53
janeline's Avatar
janeline janeline este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mar 2011
Locaţie: Adeje, Tenerife, Spania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorică vegetariană
Date: 165cm, 53.4kg
Mesaje: 58
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Janeline

Și a venit și ziua cântarului: am pierdut un kilogram în două săptămâni. Este bine. Deci sunt la borna de 55 de kilograme.

Centimetrul mi-a arătat și el mai puțin, acolo unde mă interesa, dar și acolo unde nu (adică am slăbit cu 2 centimetri și la sâni). Valorile sunt următoarele:
-bust: aveam 90 cm pe 2 martie, am 88 cm pe 16 martie;
-talie: aveam 67, acum am 65 cm;
-șolduri: aveam 96 cm, am 94;
-abdomen: nu știu cât aveam, că acum două săptămâni n-am făcut decât primele trei măsurători; acum am 78 (dar sigur am slăbit la abdoment că este mult mai plat și mai ferm);
-coapse: am 54 cm la piciorul drept și 53 la stângul;
-genunchi: 35 cm;
-gambe: 33,50 cm;
-braț: 25,50 cm;
-antebraț: 22,80 cm;
-încheietura mâinii: 15,50 cm;
-gât: 31 cm.

Am început și dieta Oshawa cu un terci din făină integrală de grâu și făină integrală de orez, cu puțină sare, la micul dejun. Nu are un gust divin, dar nici rău nu este. Să vedem cât ține de foame un castron de vreo 300 de grame. Seb a zis că lui îi place, îl cred, are preferințe pentru gusturi dintr-ăstea vagi, așa cum este gustul de papaia sau cel de avocado. Cu apa va fi mai greu în primele zile, până mă deprind, eu fiind obișnuită să beau și apă, și ceaiuri și limonadă. Până la ora 12 am băut doar un pahar de 225 de ml.

Pentru prânz fac turtițe din făină integrală de grâu, ocazie cu care fac mai mult aluat ca să coc și niște covrigei, buni de luat între mese, ca gustări, când vine doamna foame. La cină o să avem orez nedecorticat fiert. Atât.

Ultima dată editat de janeline; 16 mar 2011 at 14:33:29.