View Single Post
  #260 (permalink)  
Vechi 21 mai 2010, 22:47:58
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de iordis Vezi mesajul
Buna sa-ti fie inima

Inainte de a incepe sa scriu ca o moara stricata asa vrea sa va multumesc la toate pentru incurajari si sustinere .

Adela ai fost in gand cu mine si eu miam propus sa-mi fac ciorba sa am pentruntru maine.Am sa fac ciorbita de fasole verde si am sa o acresc si sa o pap rece ,,,yamiiii imi ploua in gura dupa acum ...

Aseara cand am vazut ca ma simteam rau am luat o linurita de miere si o lingurita de seminte crude de floarea soarelui si astazi am fost multtttt mai bn ,chiar pot sa zic ca pana la ora 15 nu mai ma durut nimic si abia acum am o durere de cap si ficatu ma impunge dar am tinut mortis sa tin macar 7 zile PP si am reusit azi este a 7 zi PP .
Nu am facuto sa arat cat de mare si grozava sunt eu si ca tin eu 7 PP ,am tinut 7 PP ca sa-mi demonstrez mie ca pot si fara sa calc in strachini si ca pot sa imi tin promisiunea ( in ultima perioada m-am mintit singura vizavi de mancatu sanatos,mancam sanatos 2 saptamni si pe urma 2 saptamani kg de cartofi ,paine ciocolata 3 buc mari pe zii, va spun sincer cred ca si necuratu a ramas socat de cat pot manca intro zi si uita asa iar pe urma o luam de la capat si am cam batut pasu pe loc.Este foarte adevarat ca,dac eram cinstita cu mine progresul meu era cu mult mai mare decat acum.)

De maine voi intra la PL
Hmmm si eu ma gandeam initial sa fac o ciorbitza de spananc sau pastai dar am pana la urma am zis sa le fac separat ca si garnitura la alte mese
Si eu am momente in care vreau sa-mi demonstrez ca pot ..asa ca inteleg foarte bine ..numai sa ai grija de tinesi eu trebuia demult sa fiu la mentinere dar nah ..tentatiile sunt mari ..de data asta mi-am impus si m-am educat bine ce inseamna 2 luni de dieta pentru o viata sanatoasa ..nimic
Deci de maine ni te alaturila PV ..super
O seara buna!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]