View Single Post
  #264 (permalink)  
Vechi 15 mai 2020, 11:53:22
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Cina - saramura de pui, o felie de paine si o felie de branza de capra.

Sport - 23/min HIIT cardio workout cu FB

Am pofte. Nu stiu de ce, dar mi-e pofta de toate alea. Deja la gustarea a doua am mancat doi biscuiti cu o lingurita de finetti si am sarit din nou de 1200 de calorii. Si vreau sa ma opresc aici. Nu vreau sa mai cedez. Am cedat de trei ori pana acum, m-am autosabotat, am sarit de 2000 de calorii atunci si de fiecare data am adaugat sute de grame bune si am incetinit progresul. Nu stiu de ce, dar sunt tentata tot mai des in ultima vreme, nici la sport nu prea mai am tragere de inima. Vreau sa slabesc dar imi vine sa mananc ca scroafa.
Apa, beau apa si incerc sa imi iau gandul, ca sa fiu cuminte si sa imi termin cu bine ziua.
doi biscuiti cu Finetti nu e asa mare greseala, nu te mai autoflagela pentru asa putin.
Aia e, mergi inainte si nu te descurajezi, mai ales ca ai facut si sport.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]