View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 08:24:27
mihaela2011's Avatar
mihaela2011 mihaela2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Jurnal mihaela2011

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Mihaela si bine ai venit

M-am uitat putin peste meniurile tale din ultimele 3 zile
Le pun si aici ca sa putem discuta.



De ce atat de putine calorii? Crezi ca vei rezista asa jumatate de ani? cam atat iti trebuie ca sa slabesti kilogramele pe care le-ai trecut la ticker.

De ce baton fibrobar la pranz? Si nu carnita de pui sau peste sau o salata sanatoasa cu vitamine?

Iar la cina de ce baton fitness si nu niste branza de vaci, o mancarica dietetica preparata in casa?

Astea sunt intrebari la care tu trebuie sa iti dai raspunsuri corecte, fii sincera cu tine, pentru ac e vorba de corpul tau, nu al meu, nu al altei fete, si daca tie nu-ti pasa de el atunci cine o sa se mai gandeasca la sanatatea ta?

Noi iti dam sfaturi pentru ca ne pasa dar daca mereu vom intampina un zid nu stiu daca mai are rost sa iti mai recomandam ceva, trebuie si tu sa vrei sa traiesti sanatos.




Unde sunt proteinele? carne, peste, semintele, nucile, etc?
Scrie foarte clar la meniu ca ai carbohidrati peste orice limita si proteine sub norma.

Urgent trebuie sa iti reviziuiesti modul de abordare.



De ce Cola la mic dejun?
Crezi ca este sanatos? Stii cate chimicale contine aceasta bautura?

Unde-i pranzul in aceasta zi?

Eu iti recomand sa te gandesti serios la ce vrei sa faci, nu ai 2 kg de slabit, si crede-ma ca sa slabesti cat vrei tu, 500 kcal departe nu te vor duce, si la propriu si la figurat.

Vrei sa te imbolnavesti si sa ajungi la spital?

Totusi nu mai esti o fata de 10 ani... cred ca poti lua decizii mai bune.
In zilele in care nu am luat pranzul sau am mancat un fibrobar,am fost plecata de acasa si nu aveam cum sa mananc pe strada altceva.nu m-am intors acasa la timp si de aceea am gasit un inlocuitor.De acum incerc sa imi fac programul in asa fel incat sa iau cele 3 mese la orele potrivite si sa nu mai sar peste ele.Iti multumesc mult pentru recomandari!
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]