View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 04 nov 2010, 14:04:35
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Ce mananci la mic dejun?

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Cred ca daca pui in lapte si putina cacao iti tine mai mult timp de foame. Sau poti manca si cateva nuci impreuna cu Musli, desi multe tipuri de Musli deja contin seminte de diverse feluri. Mie personal cel mai bine imi tin de foame fulgii integrali de ovaz -- si imi si plac cel mai mult. Daca ii pun in lapte si iau si cateva alune sau migdale, tin bine de foame.

Cafeaua 3 in 1 nu e prea buna. Uite ce ingrediente are cafeaua 3 in 1 de la Jacobs de exemplu:

Zahar 52%, Sirop de glucoza, cafea varsata 13%, ulei vegetal (hidrogenat), Stabilizatori: E340, E452, proteina din lapte, Emulgator E471, Separator E551, Colorant Beta-Caroten.

Pai uita-te si tu: cafeaua aceea pe care o bei e practic zahar cu urme de cafea. Cred ca e mult mai bine daca iti faci o cafea din cafea normala (sau instant daca nu poti sa faci la filtru) si sa adaugi zahar, miere si lapte de cafea dupa gustul tau, nu? Inca o chestie: in general laptele praf pe care il pun ei in cafea e foarte, foarte bogat in E-uri si substante nocive (nu in ultimul rand pentru ca e praf, nu lichid). Deci dupa mine e mai bine sa incerci cat mai mult sa te tii pe partea naturala.

Cu mult drag,
Cristina
eu de obicei mananc musli de aceia de la SanoVita insa nu imi plac fructele uscate si stafidele din ei, mi se par prea dulci. O sa incerc tot de la SanoVita cereale simple fara adaos de fructe si stafide. Iar la cafea as vrea sa renunt definitiv, cateodata beau cafeaua doar asa pt. gustul dulce, doar ca sa nu mananc ceva dulce dar parca mai mare pofta de mancare face.
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de Nivara; 04 nov 2010 at 14:08:35.
Răspuns cu citat