Subiect: Jurnal Ammelie
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 00:35:39
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Ammelie

buna si salutari din nou

imi place mult ca esti energica si activa, voioasa si optimista, asta e spiritul de slabuta daca o tii tot asa o sa reusesti sa te surprinzi placut in cateva luni

mi-a placut mesajul tau pe profil, sa stii ca ma straduiesc sa ajut slabutele nou-venite pt ca stiu ce bine mi-au picat mie sfaturile altora cand eram eu mica si noua pe aici asta e reteta succesului acestui forum, ca ne ajutam cu sfaturi, povestim, analizam, raspundem nedumeririlor, ne incurajam cand vointa sau rabdarea ne lasa, si nu in ultimul rand... stam de vorba, ca intre fete

de Sarbatori, incearca sa papi mai dietetic, bine nu strict, dar cu masura si cu responsabilitate uite aici un articol folositor scris de Slabuta, cu idei de retete, daca nu l-ai citit, sigur te va ajuta
Craciun dietetic - Slabute.ro

o zi buna sa ai maine si Sarbatori Fericite daca nu mai apucam sa vorbim pana atunci
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]