View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 22:17:34
Alexik's Avatar
Alexik Alexik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Unhappy Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Buna..
De o saptamana tin dieta cu grapefruit..
MIC DEJUN:
O jumatate de grapefruit
Cafea sau ceai, neindulcite
PRANZ:
O jumatate de grapefruit si doua oua fierte
Salata de castraveti si rosii cu verdeata si lamaie
O felie de paine prajita (de preferat paine neagra)
CINA:
O jumatate de grapefruit
O rosie cu verdeata si lamaie
Carne de peste sau de pasare si legume verzi calite sau gatite in unt.
Cu cat consumati mai mult grapefruit, cu atat pofta de mancare va scadea mai mult. Puteti alege sa stoarceti grapefruit-ul si sa il consumati ca pe un suc, atentie insa, nu trebuie indulcit.
In timpul acestei diete reduceti cafeaua si renuntati complet la desert.






Bine .. in prima saptamana.numai dieta n=am tinut-o.Am mancat intr-o zi piure..(in loc de oua) apoi 2 biscuitzi oreo..acum ceva zile am baut un frappe..iar ieri un ness cu frisca..a da.. si n-am putut rezista unei turte(de tzara..) .
Am zis ca saptamana asta o sa o tin.. poate reusesc ceva.
Nu stiu ce fel de excercitzii fizice sa fac asa incat sa pot slabi cam vreo 8 kg in 2 luni.. (am intre 53-52 de kg la 158 inaltime.Toata grasimea e pusa pe solduri si pe picioare.Avand talia mica.. nu se vede prea bine)
La sala m-am dus vara trecuta.. dar nu cred ca am facut excercitiile bune pt k nu am slabit chiar deloc.. mai mult am slabit in saptamana asta (de vreo 5 zile fac niste abdomene..si ex pt picioare.).As vrea niste exercitii complete ..care sa aiba un rezultat sigur. si de asemenea sa pot scapa de solduri.As alerga dar e inca frig.. iar la sala nu ma pot duce prea curand.As vrea sa am dupa acesta dieta sa nu ma apuc sa mananc iar de toate..

As avea nevoie de niste opinii.. am calculat caloriile pe zi si am obsrvat ca mananc mai putin de 1000.daca voi termina dieta si voi manca in jur de 1500-1600 ma gandesc sa nu se puna totul din nou.
M-am ingrasat mancand seara de seara (destul de tarziu.) paine cu gem.. si asa am tinut-o o vara-n treaca.. eu de felul meu fiind mai slabuta.
E posibil ca dieta sa-mi dea metabolismul peste cap?

Niste sfaturi ..?

Ultima dată editat de Alexik; 14 feb 2011 at 22:21:31.
Răspuns cu citat