View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 15 apr 2011, 13:52:43
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nienna - alaptare si stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de nienna Vezi mesajul
Buna draga jurnalule si buna seara fetelor!

Nu am reusit sa mai intru pe aici, am avut o saptamana complicata cu cea mica. Am fost la pediatru si nu luase deloc in greutate. Ne-a zis sa incepem cu alimentatia diversificata sa vedem daca ia in greutate mai bine. Am inceput cu fructele, si de ieri si cu cereale in biberon noaptea. Acum ii dau piept toata ziua mai putin cand ii dau fructe (desi dupa fructe serveste piept la desert) si noaptea bea un biberon de lapte cu cereale si a inceput si ea sa doarma cate 4 ore. Mi-a cerut niste analize de sange si a iesit ca are anemie severa... de aia nu manca si nu lua in greutate. Acum ne-au dat picaturi de fier si se pare ca incepe sa fie un pic mai bine. Plus ca fructele cred ca i-au deschis apetitul si mananca mai frumos. Sper sa fie un nou inceput si de-acum sa evolueze mai bine. Macar stim ce are...

Despre dieta, deocamdata incerc sa nu ma gandesc. Ma invinovatesc cumva pe mine ca Mia are anemie, consider uneori ca e din cauza ca am incercat sa tin dieta si de aia nu a avut suficienti nutrienti, etc. Incerc sa nu mananc dulciuri si sa fac jumatate de ora de sport, macar o data la 2 zile. Mai mult nu am curaj sa fac, chiar daca suntem pe alimentatie diversificata. Plus ca incep munca in 2 saptamani jumate si atunci probabil o sa incep a mai pierd din kilograme. Lent, dar prefer asta decat sa mai sufar pentru cea mica.

Sper sa pot intra mai des, cu 2 copii sunt epuizata seara si nu mai deschid nici calculatorul de multe ori.

Noapte buna!
Buna draga mea nienna!
Imi pare rau ca ai probleme cu micuta...Oricum, odata depistata problema, macar stii cum sa lupti impotriva ei. Dar nu are rost sa te invinonvatesti pentru asta.
Cum spunea si Ianna, cu 2 copii cred ca faci suficient sport, asa ca pana termini alaptatul poti sa faci o pauza. Te felicit pentru ca ai scos dulciurile din alimentatie, si stai linistita, cand o sa termini de alaptat, vei putea face dieta, si tot ce iti doresti. Niciodata nu e prea tarziu.
Succes mult cu micuta, si sa mai intri sa ne spui ce mai faceti!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!