View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 20:46:18
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)

Citat:
Anterior postat de adrianapop78 Vezi mesajul
buna fetelor abia acum am vazut ca voi mi ati raspuns la mesaje si eu nimic pentru ca nu mi am dat seama ca mai sunt si alte pagini.Ce mai mai Nico?Maine sa imi scrii ok hai maine dimineata la un ceai dar nu stiu cum sa vb habar nu am.Spune mi tu te rog te pup
iti scriu si acum !!!
ce mai faci?
cum merge cu slabitul?
Citat:
Anterior postat de adrianapop78 Vezi mesajul
bon as dori sa scriu ce am mancat azi si dace nu e bine sa ma ajutati dieta Rina zi de amidon
dimineata la ora 7 am baut o cana cu apa in care am fiert o ceapa
la ora 8 am mancat o banana si din doua in doua ore pana la 12 am mancat tot cate o banana deci 3 banane
la ora 14 mi am facut o salata cu legume ardei rosu,morcov,ceapa,usturoi,si am stors o lamaie si chiar un pic de ulei cu soia cubulete fiarta
intre mese am baut ceai de urzica
la ora 19 mi am fiert niste cartofi , morcov,ceapa,telina,rosie in stare cruda si am stors o lamaie
am fiert o ceapa in apa si am baut un pahar
am citit ca ceapa ajuta pentru reumatism,si multe altele
de exemplu maine la zi de carbohidrati cu prajitura si dulciuri habar nu am ce sa mananc astept sa ma criticati
va pup
din cate imi aduc eu aminte trebuie sa papi si la cina ce papi la pranz doar ca in cantitate mai mica!
la ziua de carbo(care era preferata mea pt ca puteam sa pap dulceee)de obicei mancam paste cu rosii ,cus cus!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]