View Single Post
  #2788 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 08:25:32
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
buna si bine ai venit la noi si eu am ajuns pe forumul slabutelor avand cam aceeasi greutate si inaltime ca si tine, si am slabit considerabil datorita sfaturilor primite aici, si a calculatorului de calorii iti spun eu ca se poate

mai spune-ne cate ceva despre tine, poate te mai putem ajuta cu cateva sfaturi cam ce mananci tu intr-o zi, cum te impaci cu sportul, unde crezi ca ai putea sa faci o schimbare?

decizia ai facut-o deja, si acesta este un bun prim pas ramane doar sa nu te dai batuta din calea luptei cu kg si cu obiceiurile nesanatoase

mult succes in continuare
Buna dimineata! Multumesc mult pentru primire, sincer nu ma mai simt asa singura in lupta asta care nu este deloc o joaca.

Lupta mea a inceput de la 16-17 ani, insa mereu rezultatele nu ramaneau vizibile mai mult de cateva luni. De 2 ani m-am lasat de fumat (sunt mandra de asta) insa kg. s-au incapatanat sa apara din vina mea recunosc. Am neglijat total acest aspect odata cu schimbarea stilului de viata. Am inceput o viata de cuplu stabila si de aici varii responsabilitati, lipsa de timp, neglijenta. De copil ma stiu cu 56-60 kg. lucru care nu ma facea sa stau deloc bine, apoi cu inaintarea varstei kg. scadeau cu 2-4 nivele, insa reveneam mereu la greutatea initiala. In 2006 din cauza unor probleme personale in 5 luni am slabit pana la 47kg. pentru ca nu mancam si doar fumam. Apoi cand sufleteste m-am echilibrat tineam 47-49 kg. De 2 ani odata cu schimbarile pozitive am inceput sa ajung din nou la 55-60 kg. cu vesnicele scaderi si reveniri.

Acum insa m-am decis ca vreau un nou stil de viata, deci: am inceput o dieta cu 1300 calorii/zi, baut apa, ceai verde, miscarea din treburile casnice si o combinatie de gimnastica-muzica-dans ce se numeste BATUKA, apoi gantere. Stiu ca da roade deoarece asta vara in 2 luni am slabit 4kg. si jumatate, insa apoi am intrat in aceeasi faza de dezinteres, asa ca am decis ca am nevoie de sprijin moral si incurajare atunci cand asta se intampla. De aceea am apelet la voi pentru ca mi-a placut modul prietenos in care va ajutati reciproc.

Promit sa nu dezamagesc pe nimeni si as vrea sa gasesc slabuta din mine.
Voi incepe sa ma integrez prin a srie meniuri, pareri si sper la randu-mi sa fiu un sprijin pentru alte slabute aflate in dificultate. Cu spiritul de ECHIPA INAINTE MARS!

VA PUP SI VA DORESC LA CAT MAI PUTINE KILOGRAME!