View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 19 dec 2013, 21:22:13
anca1997's Avatar
anca1997 anca1997 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 27
Dieta: no middle ground
Date: 1.70cm, 90kg
Mesaje: 141
Aprecieri acordate: 32
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete

Citat:
Anterior postat de Beldiman Vezi mesajul
Woow,chiar dacă nu ţi se pare,asta sună ca infometarea. Mesele tale trebuie stucturate: mic dejun,gustare 1,prânz,gustare 2,cină. (eventual şi o gustare 3 asta dacă vrei)
Bravo la partea cu apa!
Micul dejun,probabil ai auzit asta de o mie de ori, e cea mai importantă masă a zilei şi trebuie să o tratezi ca atare. Din meniul tău aş alege plăcinta cu brânză plus o cană cu lapte,asta în cazul în care n-ai altă alternativă.
Peştele perfect,n-am ce comenta,dar la prânz,insoţit cu o salată sau murături.
Sincer,nu ţi-e foame? E 5 fără 10,mai mănâncă ceva,măcar ultima masă să fie okay.
Nu ai gustări,ele au rolul de a accelera metabolismul: un fruct,migdale,alune chiar şi legume: un morcov,ce ai prin casă.
Şi dacă ţi-e poftă de ceva,mănâncă puţin din prăjitura sau mai ştiu eu ce e,cu conditia ca a doua zi să nu faci la fel.

Bravo pentru sport,dar corpul tău azi n-a produs energie destulă, ci a luat din surplus. Este un articol pe slabute,pe prima pagină numit Postul negru,te rog citeşte-l şi să-mi spui ce părere ai.
Păi e ora 21:20 am rezistat cu mîncarea asta.
Ai perfectă dreptate cu tot ce ai spus. Nu am putut să beau 2l de apă
Post negru... și eu practicam asemenea nebunie. Nu am mîncat nimic timp de 4 zile. Mi-e foame dar nu trebuie să pap acum