View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:57:50
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
neata emi.gata i-am dat de cap calculatorului...si nu m-am gandit ce sa pap azi ca abia m-am trezit.aku o sa imi fac o cana de ceai cu o felie de branza de vaci...iar pt pranz o sa imi fac o salata de varza cu rosii si imi fierb putin piept de pui.diseara nu stiu inca nu m-am hotarat
gabi, nu-i bine cum mananci, mananci prea putin si asa nu o s aslabesti, o sa stagnezi , nu e sanatos.Te-ai decis pt Monty?daca da, trebuie sa te tii de reguli, s amamanci mai mult ca nu te ingrasi, nu-ti fie teama, de ex ceaiul ala azi sa fie fara zahar, doar cu lamaie, branza poate sa fie si 2 felii, inainte de Md cu o juma d eora trebuia sa mananci 2 fructe..La pranz nu trebuie "putin" piept de pui, ci cat sa te saturi..pune si o lingura de ulei de masline peste salata, mai cres ccaloriile si nu ingrasa, dimpotriva, grasimile bune te ajuta sa slabesti..Pt ca ai mancat si Md si pranzul proteico-lipidic, iti recomand la cina ceva carbo, fara grasime deloc, tip ciuperci fripte cu sos de usturoi si iaurt degresat, sau pastai fierte cu usturoi..dar pe saturate nu putin, oricum poti s amamanci si o galeata ca tot au putine calorii
Mai vorbim, nu e greu.Pupici!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]