View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 19 dec 2010, 15:01:30
curcubitza's Avatar
curcubitza curcubitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: hipocalorica-autodidacta-Mihaela Bilic/3 mese pe zi/ (+;-)1-2gustari
Date: 167cm, 79.5kg
Mesaje: 1.044
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: DIETA dr. Mihaela BILIC

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Foarte bun subiect Curcubitza
Trebuie sa recunosc k si eu ii datorez multe dnei BilicEu am dat din greseala peste cartea ei Traiesc deci ma abtin....cautam pastile de slabit fara efecte adversein schimb am gasit cartea cu pricina si am stat pana la 4 dimi sa o citesc...pt mine mai mult decat sfaturile despre alimentatie....pe care le-am mai si adaptat dupa bunul plac....m-a ajutat faptul k mi-a redat sperantza k se poate....asa cum spune oricine poate slabi...si atunci am spus de ce nu si eu....in seara ai am decis sa nu mai beau cola si sa ma duc imediat cum vor deschide magazinele sa imi iau cantarSi asa am facut....in mare pot spune k am respectat principiile ei....adik am renuntat la prajeli si orice fel de junk food....am renuntat la rontaieli....la carbogazoase...la ulei si zahar rafinat....dar am ales totusi sa mai mananc si cate ceva dulce gen cereale sau batoane de cereale...sau gem diet....biscuiti digestivi....chiar si cate un iaurt cu fructe din cand in cand...si sportul l-am inceput odata cu dieta....si uite asa multumita ei si slabutelor am reusit sa imi implinesc visul de a ajunge la 70kgakm pt k stiu k se poate voi merge mai departe pana voi fi complet multumita de felul cum arat
Si eu ii datorez ei totul
Un bun prieten tinea dieta combinat cu sport...
Parintii si sora medici

Intr-un weekend asta vara a trecut pe la mine cu un snop de carti de slabit sub brat (Montignac, multe multe)
Am fost curioasa sa o vad pe cea a M. Bilic.
La prima impresie mi s-a parut superficiala, multe poze, scrisa cu verde si portocaliu ca afisele electorale ale lui Basescu ...Cih...mi-am spus ca e prea superficiala pentru inclinatia mea stiintifica....
APOI M-A CUCERIT DEFINITIV....simplu...la indemana oricui..important numai sa iti doresti cu adevarat...

SI DA POZE In caz ca nu te duce capul ia de aici poze sa stii CAT SI CE MANANCI.... mi se pare superpsiholoaga...

EU nu o cunosc, nu am fost la ea....dar am inteles foarte clar ceea ce am de facut cu viata mea!
Si eu am citit cartea dintr-o suflare, si inca citesc la ea
MA BUCUR CA ESTI ALATURI DE MINE Alina

FELICITARI PENTRU REUSITA TA ABSOLUT REMARCABILA!
curcubitza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2036 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1519 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de curcubitza; 19 dec 2010 at 15:06:01.
Răspuns cu citat