View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 16 mar 2011, 23:18:34
janeline's Avatar
janeline janeline este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mar 2011
Locaţie: Adeje, Tenerife, Spania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorică vegetariană
Date: 165cm, 53.4kg
Mesaje: 58
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Janeline

Citat:
Anterior postat de lumy5 Vezi mesajul
Buna, felicitari pt rezultate
N-am inteles in totalitate ce presupune noul tau regim, dar iti urez mult succes, sa te tii de el si sa aiba rezultate cat mai bune
Mulțumesc, Lumy!

Despre regimul macrobiotic a lui Oshawa e un topic deschis la DETOXIFIERE, http://forum.slabute.ro/detoxifiere/...oshawa-19.html
Citește acolo tot ce presupune, ca să nu dau eu copy-paste.

După prima zi cu cereale integrale ecologice spun că-mi place Oshawa. Turtițele au fost grozave, am mâncat vreo trei, covrigeii mi-au ieșit nemaipomeniți și lui Seb îi plac la nebunie. E fain cu ei, că poți să-i ieie la tine când mergi la muncă, sunt și foarte practici pe lângă că-s gustoși. Și țin bine de foame, făina integrală de grâu e foarte sățioasă. Mai greu a fost cu frământatul, m-a cam istovit, dar am mai consumat și eu niște calorii

Pilaful de orez de la cină a fost și el bun, dar n-am putut să mănânc toată porția, era cam mare, ce-i drept, așa că m-am oprit pe la vreo 70 de grame. Știu că la acest regim nu trebuie să ții contul caloriilor, dar parcă nu m-ar fi încântat să bag în mine vreo 2.000 pe zi. Din foarte mare fericire, cerealele integrale sunt extrem de sățioase: umplu stomacul rapid și țin de foame. La finalul zilei, trag linie și adun mâncarea = 1.281 kcal. Singura problemă e că mi-e cam sete, asta în ciuda faptului că nu pun deloc multă sare în rețete. Trebuie să mă obișnuiesc în ăstea zece zile cu apă mai puțină, așa zice regimul.

Noapte bună tuturor!