View Single Post
  #2815 (permalink)  
Vechi 22 iun 2017, 15:10:02
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de frumoasa Vezi mesajul
Tare frumos ai scris
Stiu ca nu imi e adresat, dar mai trag si eu cu ochiul uneori in casuta ei..
Pot sa te intreb, tu cam in cit timp ai slabit cele 30 kg cu dieta vegana? e o curiozitate de a mea, multumesc mult.
Poti sa intrebi ce doreste sufletelul tau , am cautat in jurnal pentru ca nu imi mai aminteam ce si cum si uite ce am gasit :
- primele 2 luni 10 kg (decembrie -ianuarie)
-urmatoarele 4 luni 9kg(februarie-mai)
-platou in mai si tot iunie (la inceput de iulie am fost in Retezat si atunci am inceput din nou sa slabesc - am mancat doar raw vegan acolo )
-apoi pana in sept. inca 7kg
-pana in oct. inca 2 kg
Mai departe nu am mai cautat dar am pastrat ritmul pana la 58 kg unde eu cred ca ajunge si am inceput sa mananc mai multe seminte si sa ma mentin .
La inceput ma cantaream zilnic , era o obsesie dar acum vad pe haine ca totul este ok si asa de distractie mai pun de o cantarire o data la 2-3 luni
Mancarea a fost peste 80% raw vegana iar acum este peste 90% .
Gusturile se reseteaza iar poftele dispar sau mai exact sunt inlocuite
Dar mai presus de faptul ca am slabit pot spune ca sunt multumitoare pentru vindecarea din trupul meu si cred ca asta este de fapt castigul cel mai mare iar slabirea este un "efect secundar"
Sper ca am fost de folos si ca ai primit raspunsul dorit

Pupici verzi , verzi !!!
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
adinico (24 iun 2017), frumoasa (23 iun 2017), nicolae68daniela (22 iun 2017), orhidee (24 iun 2017), rozica1965 (30 iun 2017)