View Single Post
  #2883 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 12:09:55
MadaTm's Avatar
MadaTm MadaTm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: dieta hipocalorica, nu foarte restrictiva
Date: 164cm, 50.4kg
Mesaje: 420
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de loresgn Vezi mesajul
Sunt noua si vreau sa slabesc vreo 10 kilograme.Am mai slabit acum 1 an vreo 10 (sau mai mult )kilograme dar le-am pus la loc.nu ma cantaresc dar pur si simplu vad cum imi stau hainele pe mine.Tot timpul am avut pana in 60 de kilograme multe probabil o sa spuna ca nu am ce cauta aici.Dar cel mai bine ma simt cand am 50 de kile nu stiu am si forme dar arat si bine sunt mai tonifiata.Data trecuta cand am slabit nu am facut-o cu, cap.Am slabit relativ repede in vreo 3 luni dar cand am ajuns la greutatea visata nu am mai facut nimic am inceput sa mananc park mai mult si in special dulce in acea perioada nu am mancat nici dulce nici paine deloc.Ma stiu ,si stiu ca pot sa o iau de la capat dar totul este sa incep si nu mai pot in fiecare zi ma gandesc ca trebuie sa dau jos niste kile dar mananc saratele sau ciocolata si zic ca am pierdut o zi.Acum am hotarat ca vreau sa slabesc si mergand la sala.Subiect despre care nu stiu nimic cred k o sa ma interesez de maine, sper.Cum am spus vreau sa slabesc ptr ca asa ma simt eu bine si mai am si banchetul anul asta, nu e un moft dar eu ma vad mai frumoasa asa.Astept sfaturi .Am uitat sa mentionez ca m-am ingrasat in 2 luni deci mi-am cam dat organismul peste cap ptr cum am inceput sa mananc s-a pus dublu.stiu ca daca contiunui o sa ajung si la 70 de kile si mai mult dar vreau sa ma opresc.sunt hotarata dar mi-e greu sa incep .multumes ca m-ati ascultat.
Bine ai venit!

Nu trebuie sa disperi, trebuie sa te linistesti, sa-ti pui gandurile in ordine si sa incepi cu calm...poate 50kg e cam putin pentru tine, cred ca mai important este sa ai grija ce/cum/cat si in ce combinatii mananci, sa incerci sa elimini (sau sa scazi treptat cantitatea la alimentele "rele"ca sa nu iti fie foarte greu la inceput) si sa faci sport sa te tonifici. O sa vezi ca daca incepi sa faci sport, cand o sa ajungi pe la 55kg o sa arati cel putin la fel de bine ca la 50 (cand nu faceai sport).

Nu ne dai un exemplu de meniu de-al tau intr-o zi? Sa vedem unde gresesti...