View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 23 ian 2010, 12:52:29
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: cate kg ati pus in timpul sarcinii?

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Iana slava domnului ca il am pe tata in america , ca altfel nici eu n-as fi nascut in romania. Am fost in usa in spitale si te trateaza ca pe unu de-al lor , daca ma-ntelegeti. NICI Nu se compara spitalele din romania cu cele de acolo. Deci nici eu nu as da viata unui copilas in spitalele noastre.
aici, probabil ca ai in alte tari din Europa- exclus Romania, te trateaza de nota 10. NU esita sistemul de spaga. Cel mult duci bomboane si flori (cum a facut iubi)...

Nu cand am nascut ...prin 2003 ...eram intr-un oras relativ mic de langa Atlantic city...am ajuns de urgenta cu probleme la rinichi..anyway...speriata ..abia vorbeam...a stat o asistenta langa capul meu la pat pana a reusit sa afle pe cine poate contacta sa le comunice ca sunt in spital. Vreau sa va zic ca l-au sunat in Boston pe unchi-miu si au tinut legatura cu el si l-au sunat de fiecare data dupa vizita doctorului. Si pe atunci aveam un insurance - no name - venita cu insurantul din tara ....habar n-am daca si-au scos sau nu banii

Iar cand am nascut- excluzand camera spitalului care arata mai bine decat o camera de hotel din romania de 5 stele...cu tv si cablu, tel, baie cu dus, frigider, tot ce vrei....- si trecand cu vedere problemele avute.... ma simteam eu prost ca nu stiam cum sa le multumesc de cum se poarta cu mine...Orice persoana care intra in camera...intai ciocanea! si se prezenta...te intreba ce mai faci si iti explicau de ce au venit (chiar si femeia de serviciu!). Au avut gratuit de papa si mama si iubi, le-au adus platoul cu 3 feluri de mancare imediat dupa ce am nascut.... Cand m-am externat mie mi-au dat creme speciale si pad-uri de gheatza si chiar inca o sacosa pentru bebe(chiar daca nu mai era la ei in spital- fusese deja transferat)- cutie de 20 scutece, crema ptr oparit , lapte praf...hartzogarie de cum sa ai grija de bebe etc Nu te externeaza pana nu vine un psiholog sa vb cu tine iar eu am avut voie 2 zile cat a stat in spitalul in care am nascut....sa ma duc sa-mi vad copilul de cate ori vreau - sunam la pat si rugam sa vina o asistenta...si ma ducea cu carucirul la intensive care si chiar ma lasau inauntru sa vb cu bebe si sa-l in de manutza....dar inainte trecem prin procedeul de "sterilizare"- halat nou - special de la ei...masca la gura si ma spalam pe maini pana la coate inainte de a intra acolo.....

...si n-am fost la cel mai bun spitaldar indiferent cat salariu au am fost tratata exemplar(de ex asistentele nu iau mult :$27 mii/an - ceea ce nu-i mult aici...vine in jur de $2000/luna - putin..daca o chirie este de la $750 - studio)
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ianna; 23 ian 2010 at 12:54:49.
Răspuns cu citat