View Single Post
  #2915 (permalink)  
Vechi 28 ian 2012, 19:32:17
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
multumesc pt raspuns
nu m am infometat si nici n am tinut ceva drastic, poti vedea meniurile mele in jurnal, am mancat in mare parte ce am gatit in casa, si vreau sa continui asa..., azi fac prajitura cu mere , crezi ca o sa ma abtin sa nu manac ??/ macar o bucata , sapt viitoare am o luna de *dieta* , si daca totul decurge ok si dau si sapt asta 1 kg, atunci da v or fi si la mine 6 kg....stiu ca e mult, insa e la inceput, sunt convinsa ca luna viitoare v or fi mai putine, insa acum s a vazut diferenta intre felul cum mancam inainte si cum mananc acum, si cat , da oricum o sa citesc cartea pana la capat
spor la slabit tuturor

Nu sunt ,ulte 5-6-7 kg pt greutatea noastra..stai linsitita..si daca te ti de treaba , nu revin kg garantat! majoritatea fetelor ce au reusit s adea jos multe kg, zeci de kg, cu hipocalorica si sport au reusit si se mentin cu brio!

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
el mananca foarte bine cu cea din inox
si vigantolul il dau cu ea si se bucura de numa cand il primeste (nu stiu de ce )
dar trebuie oricum sa-i iau de silicon pt cand o sa-i apara dintii.. desi ma gandesc ca noi am mancat bine mersi cu cea din inox si n-am avut nimic..
tu cat timp trebuie sa-i mai dai fier?
eu am terminat tratamentul de 10 zile de calciu..

te rog sa nu i mai dai vigantol cu lingurita, e o greseala imensa ce o fac mamicile, NU mai dati cu lingurita!si asa is 2 picaturi minuscule, puse pe lingurita numai ajunge nimci la copil!
vigantolul se picura direct in gura, pe limba, prin gura!
daca nu aveti izbanda sa le dati in gura, atunci macar 3 pe lingurita! noua ne a spus in maternitate sa le dam pe limba, dar multe mamici dau asa cu lingurita!


si eu ii dau fier si iuliei si raisei, 3 luni
iulia 2 ori 2 picaturi si tot atatea de vitamina c( se da vit c pt fixare) sau suc de citrice(porto)
raisa 2 ori 3 pic
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat