Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #2926 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 10:54:58
MadaCristina's Avatar
MadaCristina MadaCristina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 174cm, 80kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Buna tuturor,

Sunt si eu incepatoare...vreau sa ma apuc sa tin aceasta dieta, am auzit de ea de la o cunostinta care a reusit sa slabeasca in 2 saptamani 7 kg, insa am inteles de la persoana respectiva ca a mancat timp de 2 saptamani doar carne...va rog mult, ma puteti ajuta cu niste sfaturi, indrumari? Am tot vazut variante de meniuri, si sunt deja dezorientata, mi-e teama ca si din cauza progr de la servici sa nu cumva sa nu reusesc sa duc la bun sfarsit aceasta dieta...dc ar trebui sa mananc doar carne timp de 2 saptamani cred ca o sa mi se ia...in acelasi timp nici nu ma pricep la diete...e prima oara cand recurg la o dieta, cu toate ca cei din jurul meu nu ma incurajeaza deloc, doar imi spun ca dc tin o dieta dupa ce o termin sa ma ingras dublu, si ca nu e bine pentru organism etc...sincer nu stiu ce sa mai fac...am 1.74m si 80 kg, dupa ce am nascut ( acum 5 ani si jumatate ) nu am mai reusit sa slabesc, slabisel la 68-73 kg, aici ma invarteam, insa in ultima jumatate de an am reusit sa ajung la 80 kg si nu mai suport aceasta greutate, o resimt fizic.

Va multumesc anticipat pentru orice sfat...si sper din suflet sa gasesc aici sustinerea si impulsul de care am nevoie si orice sfat cat de mic care sa ma ajute sa-mi dau seama ce metoda si ce sa fac pentru a reusi sa slabesc ( cam 15 kg imi doresc ).

O zi usoara si frumoasa tuturor,

Madalina
Răspuns cu citat