View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 21:14:15
lovemyself's Avatar
lovemyself lovemyself este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am nevoie de ajutoooooor!

Citat:
Anterior postat de alessa Vezi mesajul
Fetelor sunt disperata!Anul trecut am reusit sa slabesc in trei luni 35 de kg cu ajutorul unor pastiele si a unei diete mega hipocalorice+sport si dupa slabire timp de 8 luni am mancat numai in exces si am pus 10 kg la loc.Peste o luna vine banchetul, am incercat de zeci de ori sa tin aceiasi dieta de asta vara dar fara pastile, fara..succes.Nu rezist mai mult de 3 zile, sunt deprimata si ma DETEST.Am nevoie de ajutor..si as fi luat iar acele pastile dar le-au scooos.Am incercat si alte diete..anu asta..sa mananc mai putin..sport..salate legume, fructe, am tinut tot postul fara paine..am slabit..si dupa 3-4 zile de mancat in exces puneam la loc tot.Si acum am impregnata pe creier ideea ca daca nu fac foame nu slabesc.Intr-o luna ar trebui sa dau cele 10 kilograme si dupa promit ca ma mentin fara excese..Ma simt deplorabil..AjutorAm nevoie de ceva sa-mi opreasca pofta de mancare..orice !
Buna si bine ai venit pe forum
Daca vrei sa reusesti eu te sfatuiesc sa renunti la disperarea asta de a slabi atat de mult intr-un timp atat de scurt.
Intr-o luna de zile nu ai cum sa slabesti 10 kg de grasime..asta trebuie tu sa intelegi.
Ce e mai important pt tine sa arati mai bine..desi cantarul iti arata spre exemplu - 3-4 kg sau sa iti arate -7-8 dar de fapt in mare parte nu e decat apa si muschi(de parca am avea si f multi noi fetele incat sa ne permitem sa ii ardem aiurea)

Pt inceput..poti sa pui meniul tau dintr-o zi obisnuita..si sa vedem ce si cum..
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 27 apr 2010 at 21:18:39.
Răspuns cu citat