View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 11:14:47
claudiaolteanu's Avatar
claudiaolteanu claudiaolteanu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

hello :*
ma alatur si eu grupului
azi am papat 2 feliute mici de paine cu fibre cu 1 feliuta de cascaval si cateva bucatele de macrou afumat asezonate cu 1 castravete
la ora 10.30 am calcat stramb - imi era o pofta de nu pot sa va zic - de 1 merdenea
jumatate de creier avea pofta, jumatatea cealalata imi tot zicea ca nu e buna, ca e grasa, ca ...etc...dar...pofta a fost mai mare decat vointa si intrucat era abia 10 dimineata, am zis ca remediez in restul zilei.
pt masa de pranz mi -am preparat aseara o semi-mancarica : 2 fiacatei de pui , 1 fir de ceapa verde+ 1 fir de usturoi verde, 1 catel de usturoi si 2 lingurite de pasta de ardei capia facuta in casa
am taiat ceapa si usturoiul; am uns putin cu mana un vas de yenna, apoi am pus verdeturile; deasupra am pus ficatetii + piper si putina apa si am dat cateva minute la microunde
dupa ce s-a patruns ficatul am pus si pasta de ardei (care a fost tocat, amestecat cu putina sare si fiert la bain-marie) am ras catelul de usturoi si am pus peste tot juma de legatura de patrunjel si am mai dat vreo 2 minute la cuptor
a iesit o mancarica buna la gust pe care am de gand sa o pap alaturi de o salata din cateva frunze de salata verde si 1 castravete + zeama de la 1 lamaie +1 lingurita de ulei de masline.
diseara se papa un iaurt mare de 375 gr si atat.
o zi buna va doresc.
va pupacesc pe toate
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]