View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 03:22:26
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Dupa fapta si rasplata

Merci slabutzo

Daca am vazut ca merge am sa intind un pic coarda si stabilesc pe luni kg ce tre pierdute

Iunie 21 .....................160 lbs = 72.57 kg

iulie 21 ..................... 153 lbs = 69.39 kg

august 21 .................. 149 lbs = 67.57 kg

septembrie 21.............. 144 lbs = 65.31kg

oct 21 ......................... 139 lbs = 63.31kg

nov 21 ......................... 135 lbs = 61.23kg

dec 21 ......................... 130 lbs = 58.96kg

si apoi cat mai pot si sa ma mentin.

Azi dim m-am cantarit si am 73.02kg. Sunt tare curioasa daca dupa ziua de paste azi s-a mentinut greutatea .... ca eu stiam ca ingrasa...si am si trisat un pic adaugand dar putin de parmesan (cred ca nici 100g)...nu de alta dar eram serios sub 700kcal si nu vreau sa "termin" organismul. Oricum maine am ziua de fructe si voi da jos sigur...abia astept sa vad acul la 160lbs si apoi lasand in urma 160 Cred ca numai noi "grasutele" putem intelege bucuria sau tristetea cand vedem cifrele pe cantar....
Chiar mi-am lipit pe frigider un tabel asemanator celui de sus cu lunile si kg ce tre pierdute ...al meu a ras de mine daa las ca ii arat eu de ce sunt in stare
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]