View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 14 apr 2009, 22:31:15
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

buna fetele...aseara nu prea am fost cumintica,pe la 22:00 dupa multa munca prin casa mi sa facut foame si cum nu aveam fructe,am mancat o salatica mica.Insa de dimineata cantarul mi a aratat 68.6 kg
Meniul meu astazi a fost :
-mic dejun : orez cu lapte
-gustare pe la 12 un mar
-pranz : 2 mere
-cina : legume la cuptor ( cartof,morcov ,ceapa si rosii cu file de pui,a fost o mancare m ai ciudata pentru ca am combinat 2 retete pe care le am gasit pe forum: am taiat rondele suptiri cartofii,le am condimentat si am tapetat tava cu ei,dupa am pus un strat de morcov taiat rondele,cepa taiata solzisori,un rand de cartofi si deasupra rosii taiate rondele,iar deasupra legumelor file de pui taiat fasii suptirele ,am pus o cana apa si le am bagat la cuptor) a fost ea mai ciudata dar seful meu a fost foarte multumit si chiar a spus ca se bucura ca odata cu mine tine si el dieta
gustare : o para si un mar

Eu cand simt senzatie de foame,pentru a nu ma durea stomacul mananc fructe !
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]