View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 19 dec 2010, 15:14:11
curcubitza's Avatar
curcubitza curcubitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: hipocalorica-autodidacta-Mihaela Bilic/3 mese pe zi/ (+;-)1-2gustari
Date: 167cm, 79.5kg
Mesaje: 1.044
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: DIETA dr. Mihaela BILIC

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

Te inteleg perfect....pt k aceleasi sentimente le-am avut euAdik stiam k e nutritionista care a slabit-o pe Teo....si deja aveam prejudecati...zic mda....nutritionista vedetelor....si cine stie ce bazaconii scumpe si de negasit promoveazadar am zis hai de curiozitate sa vad ce zice...si dupa cateva pagini deja eram k si drogatii....nu vroiam sa o mai las....eu tot spuneam k probabil oi avea ceva...k asa e felul meu...k mult nu mananc dar nush de ce oi fi grasacand am citit nu exista esti gras din cauza glandei sau alte bazaconii de genul ci esti gras pt k mananci ori mult ori prost pt k de la Auscwitz nu a iesit nimeni gras....am strambat putin din nas...pt k suna prea crud...dar atunci am realizat k are dreptate...si ce mi-a mai placut mult a fost faptul k poti aprecia cat mananci si da exemplele cu bucata de carne cat palma etc...mi s-a parut genial...pt k pe mine ma stresa sa stau sa cantaresc tot ce bag in gura....
ALINA, parca vorbesc eu prin tine
Asta m-a socat si pe mine
Mi-am facut un jurnal apoi in care trec tot ce mananc...
daca citesc primele zile ma tavalesc pe jos de ras ..sunt la 3000 de calorii si mie mi se parea ca tin cura...

Si ai mei ma cearta, imi zic ca parca sunt sectanta cu Bilica....devin deranjanta...am vazut si pe forumul unde scriu de regula....dar asa sunt eu altruista...vreau sa fie toata lumea perfecta si nu sunt egoista..imi place sa ajut...
curcubitza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2036 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1519 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat